Biatlonistka Davidová byla třetí ve sprintu SP v Le Grand-Bornand

Le Grand-Bornand (Francie) – Biatlonistka Markéta Davidová skončila podruhé v sezoně Světového poháru třetí ve sprintu. Po bronzu z úvodního závodu sezony v Östersundu dnes uspěla ve francouzském Le Grand-Bornand, kde obsadila třetí místo v nepříjemném dešti i díky přesné střelbě.

Vítězkou sprintu se stala s jednou chybou na střelnici nejrychleji běžící Tiril Eckhoffová z Norska, na kterou Davidová v cíli ztratila 20 sekund. S tímto mankem za ní vyrazí do sobotního stíhacího závodu. Rychlejší než dvaadvacetiletá česká reprezentantka dnes byla ještě domácí Justine Braisazová.

Do stíhačky postoupily s Davidovou další dvě Češky – jednadvacátá Lucie Charvátová a pětatřicátá Jessica Jislová. V sobotu bude mít volno Eva Kristejn Puskarčíková, která musela na čtyři trestná kola a skončila až na 65. místě.

Podruhé v sezoně a stejně jako při bronzu v Östersundu trefila Davidová všechny terče. „Snažila jsem se dělat, co dělám na tréninku, a padalo to. Měla jsem i štěstí, protože tam byly nějaké kalibry,“ řekla Davidová v České televizi.

Nepříjemný déšť podle české jeničky závod výrazně neovlivnil. „Akorát to nejelo. Těším se, až to všechno vyždímu, protože jsem durch,“ uvedla Davidová, třetí nejrychlejší běžkyně sprintu. V pořadí SP se posunula na sedmé místo. V čele se udržela Italka Dorothea Wiererová, která skončila až dvaadvacátá.

Sprint je Davidové nejúspěšnější disciplína. V minulé sezoně na nejkratší trati slavila premiérový pohárový triumf. Na stupních vítězů byla v SP pošesté, vedle sprintů také dvakrát ve vytrvalostním závodu a jednou v závodu s hromadným startem.

Ve sprintech se v této sezoně všeobecně Češkám daří. Před týdnem v Hochfilzenu byla Lucie Charvátová šestá.

V sobotu jsou ve Francii na pořadu stíhačky mužů i žen a v neděli poprvé v sezoně závody s hromadným startem.

SP v biatlonu v Le Grand-Bornand:

Ženy – sprint 7,5 km: 1. Eckhoffová (Nor.) 20:27,0 (1 tr. okruh), 2. Braisazová (Fr.) -6,2 (0), 3. Davidová (ČR) -20,5 (0), 4. Mironovová (Rus.) -22,5 (0), 5. Herrmannová (Něm.) -29,7 (2), 6. Tandrevoldová (Nor.) -31,7 (1), 7. Krjuková (Běl.) -44,9 (0), 8. Simonová (Fr.) -46,7 (1), 9. Pidhrušná (Ukr) -47,1 (0), 10. P. Fialková (SR) -48,8 (1), …21. Charvátová -1:19,0 (2), 35. Jislová -1:42,6 (2), 65. Kristejn Puskarčíková (všechny ČR) -2:22,9 (4).

Průběžné pořadí SP (po 5 z 24 závodů): 1. Wiererová (It.) 207 b., 2. Tandrevoldová 199, 3. Öbergová (Švéd.) 182, 4. Braisazová 173, 5. Eckhoffová 167, 6. Simonová 157, 7. Davidová 149, …21. Kristejn Puskarčíková 83, 24. Charvátová 80, 40. Jislová 40.