Ruští hokejisté před téměř 68 tisíci diváky porazili Finy, Češi tak skončili poslední.

Čeští hokejisté obsadili na Channel One Cupu poslední čtvrté místo. Rozhodl o tom poslední zápas turnaje, v němž Rusové pod otevřeným nebem na fotbalovém stadionu v Petrohradu porazili Finy 2:0. Vítězem druhého dílu Euro Hockey Tour se stali Švédové, kteří v neděli zdolali svěřence trenéra Miloše Říhy staršího 3:1. Přesto se Češi udrželi v čele průběžného pořadí seriálu.

Utkání Rusů s Finy se hrálo pod śirým nebem na fotbalovém stadionu v Petrohradu.

Utkání Rusů s Finy se hrálo pod śirým nebem na fotbalovém stadionu v Petrohradu.

Dmitri Lovetsky, ČTK/AP

Utkání Rusů s Finy sledovalo v petrohradské Gazprom Areně 67 877 diváků. O obě branky Ruska se postaral útočník Anton Slepyšev, čisté konto udržel Ilja Sorokin.

Domácí sborné se ideálně vydařil úvod zápasu. Již ve druhé minutě byli Finové potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě a Rusové toho bleskově využili. Skóre otevřel Slepyšev, který ideálně tečoval střelu nejproduktivnějšího hráče KHL Šipačova.

Ruští hokejisté se radují z gólu proti Finsku.

Dmitri Lovetsky, ČTK/AP

Na další branku museli fanoušci počkat až do samotného závěru. V konci druhé třetiny mohl sice vyrovnat Paajanen, ale trefil jen tyč. Na druhé straně se do slibné šance dostali jmenovci Tkačovové, brankář Tuohimaa byl ale připraven.

Útočník CSKA Moskva Slepyšev se podruhé prosadil až v 59. minutě, kdy vybojoval puk v obranném pásmu a brejk zakončil střelou pod horní tyč. Úřadující mistři světa se snažili duel zdramatizovat při power play, k další brance měli ale blíže domácí. Finové stejně jako před rokem v utkání na fotbalovém stadionu v Petrohradu nedokázali skórovat.

Hokejový turnaj Channel One Cup, součást Euro Hockey Tour – utkání v Petrohradu:
Rusko – Finsko 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávka: 2. Slepyšev (Šipačov), 59. Slepyšev. Rozhodčí: Šír, Pražák (oba ČR) – Judin, Berseňov (oba Rus.). Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 67.877.
Rusko: Sorokin – Vojnov, Něstěrov, Ožiganov, A. Mironov, Marčenko, Ljamkin, Dronov – Kaprizov, Šipačov, Grigorenko – Burdasov, Vladimir A. Tkačov, Kuzmenko – Sošnikov, Jakimov, Vladimir E. Tkačov – Ketov, Karnauchov, Slepyšev – K. Semjonov. Trenér: Alexej Kudašov.
Finsko: Tuohimaa – Niemelä, Koivisto, Kemiläinen, Lindbohm, Pokka, Melart, Eronen, Friman, Seppälä – Puljujärvi, M. Aaltonen, Julius Nättinen – Peltola, Lammikko, Savinainen – Karjalainen, Björninen, Ikonen – Suomi, Paajanen, Sallinen – Puustinen. Trenér: Jukka Jalonen.

škv, ČTKSport.cz ■

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *