Terénní sociální poradenství nyní i u vás doma

Osoby se zdravotním postižením, senioři nebo pečující osoby, které potřebují informace nebo mají dotazy či nejasnosti, mohou využít službu Centra pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje, o.p.s.

Organizace poskytuje zdarma odborné sociální poradenství o existujících dávkách a příspěvcích, kompenzačních pomůckách, pracovním uplatnění apod. Pro klienty, kteří nemají kvůli vysokému věku nebo zdravotnímu postižení možnost navštívit poradenská centra v Krnově, Bruntále nebo Vrbně pod Pradědem, nabízí společnost i možnost terénního sociálního poradenství, tj. návštěvy poradce přímo v bydlišti klienta. Podmínkou je bydliště na území bývalého okresu Bruntál a splnění alespoň jednoho z výše uvedených kritérií (tj. věk nebo zdravotní stav).

Terénní sociální poradenství zajišťuje sociální pracovník každý čtvrtek. Klienti si musí návštěvu předem dohodnout na telefonním čísle 554 718 068 nebo písemně na e-mailu czp.bruntal@czp-msk.cz. Je nutno co nejpřesněji popsat, s čím klient potřebuje poradit, aby se pracovník mohl připravit a co nejlépe pomohl vyřešit nepříznivou situaci klienta.

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s.
Dr. E. Beneše 1497/21