Poděkování firmám a dobrovolníkům

Město Rýmařov obdrželo v minulých dnech od Moravskoslezského kraje 1.900 ks roušek, z nichž 1.000 ks nebylo došitých, resp. nebyly zkompletované (ústenky bez vázaček, vázačky). Město Rýmařov nestálo dokončení roušek žádné finanční prostředky, protože se k došití nabídla místní firma Prádelna Šopík, a to za finanční pomoci firmy Infini, a.s.

Hotové roušky město převzalo 9. dubna a bude je rozdávat seniorům nad 70 let, kteří si o ně mohou zavolat na telefonní číslo 773 784 466. Moravskoslezskému kraji i oběma firmám srdečně děkujeme.

Děkujeme také firmě Gala Prostějov, která v místní pobočce šije roušky, a městu jich předala zdarma 200 ks. Tyto roušky byly rozděleny do místních lékáren Avion a Benu, tak aby byly k dispozici všem občanům.

Opět a rádi bychom chtěli vyzdvihnout práci všech dobrovolníků, kteří bez nároku na odměnu šijí roušky pro své blízké a známé anebo je předávají do lékárny Avion. Lékárna Avion se stala místem, kde je možné roušky od dobrovolníků nejen obdržet, ale také odevzdat materiál pro jejich výrobu.

Věříme, že se nám společně podařilo překonat období, kdy byl akutní nedostatek roušek. Nezapomínejme, že látkové roušky je potřeba pravidelně desinfikovat (vyvařit a vyžehlit) a ty jednorázové správným způsobem likvidovat.

Ing. Lenka Vavřičková, místostarostka9. duben 2020