Jeseníky mají další atrakci. V Karlově zprovoznili bikepark

V Jeseníkách otevřeli už druhý bikepark. Po Kopřivné se tak milovníci tohoto adrenalinového sportu vyřádí i v Karlově. Nahoru se dostanou čtyřsedačkovou lanovkou, která je prozatím v provozu každý víkend.

https://light.polar.cz/videa/polar/zpravy/publikovano/2020/05/11/bruntal_200511_v_jesenikach_maji_dalsi_atrakci_v_karlove_zprovoznili_bike_park_lq.mp4

Loni ho začali stavět, letos už spustili ostrý provoz. Řeč je o zbrusu novém bike parku, kam se o víkendu sjeli bikeři z široka, daleka. 

Anketa, návštěvníci areálu: „Já jsem z Tišnova, kolega z Brna a jsme tady vlastně podruhé a přijeli jsme sem, protože se nám tady líbí Je tady sjezdová trať a červená skákací, takže taková všehochuť.“

„Přijeli jsme z Budišova nad Budišovkou a jinak jsme tady přijeli, protože je hezké slunné počasí.“

„Těším se, jsem tady poprvé, takže snad to bude fajn.“

„Výborně se jezdí, jezdíme jenom jednu trať, nevím, která to je. Která to je? Červená, červená, super. Krása, moc pěkné to tady udělali.“

„Jumpy lítají, kola jezdí a slunce svítí.“

Na svahu jsou celkem 4 trasy různé náročnosti, na své si tak přijdou jak profesionální závodníci, tak rodiny s dětmi. Ta nejdelší má téměř dva kilometry.

„Začali jsme minulý týden otevřením černé a červené. Je to už pro takové zdatnější bikery. Na tento víkend jsme otevřeli modrou a co nejdřív plánujeme ještě otevřít tu zelenou. Ta zelená je taková rodinná, dá se to sjet na elektrokoloběžce, klasickém kole. V červené a černé jsou různé překážky, skokánky, je tam samozřejmě přírodní kámen, skála, takže je to takové divočejší. Ta červená má různé z hlíny nájezdy, dřevěné skokánky,“ popisuje zástupce areálu Robin Sedlář.

Přesto, že hotely a penziony zatím ubytování kvůli koronaviru nenabízí, mají tady bikeři dobré zázemí. Naproti vleku funguje zahradní restaurace a zdarma mohou přespat ve vlastních karavanech na veřejném tábořišti.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy