POZVÁNKA NA VÍKEND! Na Vrbensku se pojedou závody automobilů do vrchu

Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu, Česká trofej v závodech automobilů do vrchu, Mistrovství ČR v závodech do vrchu historických automobilů, MAVERICK RESCUE EUROCUP – Mezinárodní závody automobilů do vrchu – to všechno čeká na příznivce závodních aut. Po osmi letech se do bruntálského regionu vrací oblíbená sportovní akce Vrbenský vrch.

Letošní Vrbenský vrch – závody automobilů do vrchu se uskuteční v sobotu 4. a v neděli 5. července 2020. Po osmi letech se tak vrací do našeho regionu oblíbená sportovní akce. Letos se navíc jedou jako Mezinárodní Mistrovství České republiky a na startovní listině jsou zapsána zvučná jména jezdců národních i evropských soutěží včetně Rakušanů a Slováků.

„Naposledy se závody do vrchu na Vrbensku jely v roce 2012 a letos stačilo málo, abychom je odvolávali. To, kdyby se situace v zemi v souvislosti s Covidem-19 vyvíjela špatně a trval zákaz pořádání sportovních i dalších akcí,“ uvedl Martin Pleva, který motoristickou akci pořádá společně s vrbenským Automotoklubem v ČR a současně se závodů účastní jako jezdec. Martin Pleva pojede na Škodě 100 ve třídě E1-1400.

Do letošního ročníku Vrbenského vrchu je přehlášeno už přes 110 jezdců. Pojedou se Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu, Česká trofej v závodech automobilů do vrchu, Mistrovství ČR v závodech do vrchu historických automobilů a MAVERICK RESCUE EUROCUP – Mezinárodní závody automobilů do vrchu.

Do soutěže se zapsali mezi jinými mistr ČR Miloš Beneš a Václav Janík, kteří jezdí národní i evropské závody; David Komárek, Marek Rybníček a další. Na startovní listině soutěže Maverick Rescue Eurocup budou například Rakušan Felix Pailer na Lancii Delta Integrale či vítěz loňské série Maverick Christian Ferstl, který pojede na F-Tatuus Master. Chybět nebudou jezdci z Bruntálu Vojtěch Macek na Škodě 110 R, Miroslav Šustr na Škodě Favorit a Lukáš Studený na Formuli Gloria. Ředitelem závodu je Aleš Gänsdorfer. Zájemci najdou kompletní soupisy startovních listin na stránkách https://www.maverickrescue.cz/

Soutěž se jede na státní silnici mezi rozcestím nad Karlovicemi a Pustou Rudnou, akce žádá celkovou uzavírku od pátku 3. až do neděle 5. července 2020. Místem ale projedou linkové autobusy. „To je i důvod, že nemůžeme na minutu přesně určit hodinu startu, musí tady být prostor na přejezdy závodních aut, autobusů. Divákům bych doporučil sledovat jízdy z pátého nebo osmého úseku, divácké zóny budou striktně stanoveny a organizační tým čítající zhruba stovku lidí dohlédne, aby nikde mimo diváckých zón fanoušci nestáli,“ dodal Martin Pleva.

Organizátoři musí pro trať dlouhou 2 tisíce 600 metrů zabezpečit na osm desítek balíků slámy či sena, které jim zapůjčí Pradědský lesní závod. Potáhnou lesem šest kilometrů vedení rozhlasu.

Pro lepší průběh akce bude zajištěna místním dopravcem kyvadlová doprava diváků z Vrbna od parkoviště u Dřevasu (tam lze zaparkovat vozidla) až do místa dění, v ceně bude i doprava zpět. „Žádáme diváky, aby tuto možnost využili, aby nám svými vozy neblokovali příjezd k trati a neztížili situaci v místě. Autobus pana by měl vyjíždět v celou hodinu (první v 9:00 a poslední v 15:00 a zpět vždy 10 minut po celé), můžete si informace ověřit na webových stránkách,“ pokračoval Martin Pleva.

Tréninkové jízdy budou startovat v 8.30 hodin, závody odhadem ve 12 hodin. Jde o přibližné časy. Start je pod „serpentinami“ nad Karlovicemi, cíl na rovince před Pustou Rudnou. Jezdci absolvují dvě tréninkové jízdy a pak odjedou dvě závodní jízdy. Výsledky vzejdou ze součtu obou časů. Záštitu nad mezinárodní sportovní akcí přijal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Akci mediálně podporuje Studio STA – multimediální agentura o.p.s., zpravodajství STA Bruntálsko.

Autor: Radek Vráblík

Kulturní, informační a vzdělávací centrum Vrbno, p. o. (Alena Kiedroňová)

Zdroj: https://stabruntalsko.cz/