SOVINECKÝ ŠPERK – první akce pořádaná v roce 2020

První akce letošní sezóny na hradě Sovinec plná zábavy a šperků proběhne dne 4 – 6, července 2020

Tradiční třídenní šperkařský jarmark na hradě Sovinec, na kterém budou kromě prodeje tradičních šperků k vidění různé techniky výroby šperků.

Proběhnou ukázky různých technik šperkařské výroby z kamenů, cínu mědi, stříbra, kůže, dřeva i smaltu. Prodej šperků a kreativního materiálu „hradní blešák“.

Třídenní akce na svátky Cyrila a Metoděje bude doplněna o program na pátém nádvoří, kde mimo jiné vystoupí:

  • dobová taneční skupina Perchty Von Bladen
  • ukázky Victoria Catherin
  • skupiny „prapory a meče“ Bandiere e Spade
  • ukázky sokolníku a další.

Komentované prohlídky s průvodci v dobových kostýmech  začínají každých každých 20 minut. Několikrát denně jsou také prohlídky pro „práčata“ s výkladem vhodným i pro Vaše nejmenší děti.

Občerstvit se můžete v hradním občerstvení přímo v bastionu Klippelova bašta, který naleznete na 1. nádvoří. Částečně krytá letní zahrádka nabízí bohaté občerstvení a příjemné posezení i za horkých letních dnů.

Probíhá také volně přístupná výstava umělecké i partnerské dvojice, kterou tvoří Lukáš Rittstein a Barbora Šlapetová. Oba umělci zachycují svět posledního domorodého papuánského kmene Yali Mek. Od roku 1997 uskutečnili několik výprav do vzdálených oblastí západní Papuy a Papuy-Nové Guineje, kde zkoumali místní domorodé kmeny a jejich kulturu. Na výstavě se představí Rittsteinův sochařský cyklus Dálnice a fotografie a kresby Barbory Šlapetové, které reflektují obraz duše posledních přírodních lidí.

Zdroj: https://www.hrad-sovinec.cz/