Ministr Vojtěch – Média musí přestat šířit paniku

Děsivé! Až dvakrát vyšší počet obětí sebevražd letos vykazují statistiky kvůli mediální hysterii kolem údajné pandemie koronaviru. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch důrazně vyzval média, aby přestala stigmatizovat chorobu, která je ve skutečnosti jen běžným infekčním onemocněním.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a ministr školství Robert Plaga na tiskové konferenci apelují na média, ať přestanou šířit strach a paniku.

Výzva ministra Vojtěcha médiím je přelomovým momentem v boji proti pandemii. Ministr svou výzvou nepřímo označil média za viníka situace, kdy ekonomika krvácí, lidí mají psychické potíže a ve společnosti roste odpor ochranným opatřením.

Počet sebevražd přesáhl již více než dvojnásobně počet případů lidí, kteří jsou vedeni ve (velmi sporné) kolonce “zemřeli s koronavirem”. Média v čele s Českou televizí denně bombardují občany katastrofickými údaji, jejichž hodnota je ve skutečnosti hrubě zkreslená.

Ministr zdravotnictví: Přestaňte stigmatizovat, ničíte tím životy!

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch důrazně vyzval média, by přestala strašit lidi, především starší, důvěřivější občany, kteří snadno naletí “šmejdům” při nákupu hrnců stejně jako zkresleným zprávám České televize.

“Celé je to o interpretaci. Pokud to budou média interpretovat běžnou infekční chorobu jako něco katastrofického a lidé, kteří jsou nakažení se budou cítit jako zátěž pro společnost, pak je to špatně,” uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na tiskové konferenci 18. 8. o opatřeních na školách.

“Ve všech průzkumech, českých i světových, je jasně uvedeno, že covid 19 má devastující dopad na duševní zdraví obyvatel. Je znát například na krizových linkách. Dochází k obrovské stigmatizaci nakažených,” uvedl ministr Vojtěch.

Tato zásadní stanovisko ministra zdravotnictví média zcela utajila.

Média startují druhou vlnu: Budou děsit rekordy denně

Výzva ministra Vojtěcha přichází v době, kdy se probouzí tzv. “Druhá vlna” epidemie (dovolené) a média začínají chrlit rekordní (!) čísla počtu infikovaných.

Údaje o tzv epidemii koronaviru jsou však jako z říše toho nejpokleslejšího bulváru a jejich vypovídající hodnota se blíží nule.

Údaje o počtu “infikovaných” rostou s počtem měřených. Porostou k podzimu s nástupem chřipek. U drtivé většiny “infikovaných” navíc nejsou žádné příznaky, jde o přirozenou imunizaci.

Jediné jakž takž relevantní údaje obsahuje kolonka “zemřeli s koronavirem”, ale i tam má velmi rozostřené okraje. Dosud není znám jediný případ, kdy by někdo zemřel jen na koronavirus.

Pandemie koronaviru nesplňuje žádná měřítka pandemie, upozorňují odborníci. Jde o běžné, co do statistik spíše okrajové infekční onemocnění, ze kterého média vytvořila postrach planety.

Zdroj: https://www.arfa.cz/