Řidiči, pozor, silnice v Moravskoslezském kraji jsou místy zledovatělé

Silnice v Moravskoslezském kraji jsou dnes sjízdné jen s maximální opatrností.

Ilustrační foto: pixabay.com

Místy nebo celé úseky jsou zledovatělé, pokryté ledovou krustou, čerstvým či rozbředlým sněhem. Policie v noci zaznamenala zvýšené množství nehod, uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Dohlednost stále zhoršuje sněžení. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic jsou některé silnice na Bruntálsku sjízdné jen se sněhovými řetězy. Na Opavsku silný vítr vytváří od středních poloh sněhové jazyky.

Na devatenáctikilometrovém úseku silnice I/56 na Frýdecko-Místecku v Beskydech mezi obcemi Ostravice a Bílá platí v obou směrech zákaz vjezdu pro nákladní vozy těžší 12 tun. Silnice je jedním z hlavních tahů na Slovensko.

Při nehodách podle mluvčí nebyl nikdo vážněji zraněn. Aktuálně nehody komplikují dopravu například na dálnici D1 za Klimkovickým tunelem ve směru na Polsko a na silnici I/48 u Starého Jičína na Novojičínsku ve směru na Hranice.

Na D1 po 06:00 narazilo auto do svodidel. „Místo je průjezdné s maximální opatrností, může být chvílemi neprůjezdný jeden jízdní pruh,“ uvedla Štětínská.

U Starého Jičína kolem 05:00 bouralo nákladní auto. „Kamion zasahuje do obou jízdních pruhů ve směru na Hranice. Policisté jsou na místě, korigují provoz kyvadlově, prozatím je možné místem v tomto směru tedy projíždět, ale s maximální opatrností. Není vyloučeno, že při vyšší intenzitě provozu bude nutno provést odklon na objízdné trasy,“ uvedla Štětínská.

Nehody komplikují dopravu i v Ostravě. Havarované nákladní auto blokuje dopravu v ulici Československé armády ve Slezské Ostravě, osobní auto bouralo v Opavské ulici ve Svinově.

Podle předpovědi meteorologů bude dál sněžit. Během dopoledne bude od jihu postupně srážek ubývat. Teploty budou pod nulou.

Zdroj: https://www.patriotmagazin.cz/