Páni ministři, pošlete děti na školu v přírodě, žádá Trikolóra

„Nejlepší pro naše děti by bylo, kdyby je vláda poslala na školu v přírodě!“ navrhla předsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková. „Je to způsob, jak pomoci nejen dětem, ale i rodičům, učitelům, provozovatelům ubytovacích zařízení, dopravcům a vlastně celé ekonomice jedním rychlým opatřením,“ dodává.

Páni ministři, pošlete děti na školu v přírodě, žádá Trikolóra
Foto: Archiv Zuzana Majerová Zahradníková
Popisek: Zastupující předsedkyně hnutí Trikolóra Zuzana Majerová Zahradníková

Zuzana Majerová Zahradníková

Podle ní jsou epidemická rizika jsou malá až zanedbatelná a rozhodně menší, než kdyby děti týden chodily do škol. „Přínos pro psychické i fyzické zdraví dětí i učitelů bude obrovský, řádově vyšší, než kdyby chodily do školy. Přínos pro rodiče také velký, kromě odpočinku od distanční výuky se mohou třeba na 14 dní vrátit do práce, což je zároveň vzpruha pro ekonomiku. Je to i podpora ubytovacích zařízení a dopravců, protože budou mít na několik týdnů obsazeno a garantovány tržby,“ myslí si Trikolóra.  

Na to je prý nejlepší čas právě nyní, ještě před otevřením škol a ekonomiky. Naprostým ideálem by pak prý bylo, kdyby se tento program podařilo načasovat tak, aby se po něm děti hned vrátily zpět do škol a ubytovací zařízení už zůstala otevřená. „Pokud to stát podpoří i finančně, buď plně nebo alespoň potřebným, bude to ještě lepší. Je to investice, která se vrátí.“ Trikolóra proto vyzývá ministra školství Plagu a ministra zdravotnictví Blatného: „Páni ministři, pošlete děti na školu v přírodě!“    

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/