Letošní Závod míru startuje 3. června

Po loňské přestávce způsobené koronavirovou pandemií se letos v Rýmařově znovu dočkáme Závodu míru U23.

O dopravních omezeních vyplývajících ze závodu jsme již na našich stránkách informovali.

BrychtaJan ZMU23 20190609 141529 DSC 1431 1

Závod pro jezdce do 23 let generuje hvězdy a zpravidla ten, kdo uspěje v Jeseníkách, se později pravidelně objevuje i v týmech WorldTour – jen loni Slovinec Tadej Pogačar vyhrál Tour de France a letos jde od vítězství k vítězství, Švýcar Marc Hirschi zvítězil v etapě na Tour de France, Brit Geoghean Harth vyhrál italské Giro a Julian Alaphilippe z Francie se stal v Imole mistrem světa. Ti všichni v minulosti uspěli i na Závodu míru U23 v Jeseníkách.

Rovněž je tato akce zařazena do Poháru národů, seriálu nejprestižnějších závodů této věkové kategorie. Jako obvykle se Závod Míru i letos jede v národních dresech, což povzbuzuje zdravou týmovou rivalitu. Potvrzeno je jednadvacet národních týmů – kromě domácích závodníků by měli přijet z Austrálie, Rakouska, Belgie, Dánska, Francie, Německa, Velké Británie, Itálie, Japonska, Kazachstánu, Lucemburska, Nizozemí, Norska, Polska, Portugalska, Ruska, Slovenska, Slovinska, Španělska a Švýcarska.

Závod začíná ve čtvrtek 3. června atraktivním prologem přímo v centru Jeseníku na trati dlouhé 3,4 kilometru.

ZM 21 Prolog Jesenik

V pátek je na programu náročná etapa o délce 131 kilometrů s celkovými 1 880 vystoupanými metry, která vede z Jeseníku přes Ramzovské a Přemyslovské sedlo až do Rýmařova, kde závodníci absolvují tradiční tři okruhy, než protnou cílovou pásku na náměstí.

ZM 21 2 Etapa Mapa
ZM 21 2 Etapa Profil 3D 1

 

V sobotu se startuje z Bruntálu a přes horské prémie v Třemešku a Hraběšicích absolvují závodníci na závěr dvojitý výjezd Uhlířskou cestou na horní nádrž Dlouhé Stráně.

ZM 21 Bruntal Dlouhe strane mapa c 1
ZM 21 Bruntal Dlouhe strane profil 3D 150x150

 

Nedělní putování zahrnuje horské prémie Rejvíz, Příčný vrch a Kostelní vrch a po 168 kilometrech končí na Masarykově náměstí v Jeseníku.

ZM 21 4 Etapa Mapa
ZM 21 4 Etapa Profil 3D

  

Bližší informace lze nalézt na webových stránkách závodu.