Muž na Rýmařovsku se vážně zranil při snowkitingu, letěl pro něj vrtulník

RÝMAŘOVSKO | Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 22. ledna v poledne u vážně zraněného muže na Bruntálsku. Před tři čtvrtě na dvanáct přijali krajští operátoři informaci o nálezu osoby v terénu, u obce Stránské, nedaleko Rýmařova. Pomoci vyjela rýmařovská posádka rendez-vous s lékařem a tým rychlé zdravotnické pomoci. K zásahu byl povolán rovněž vrtulník LZS Olomouc.

Foto: ZZS MSK

„Čtyřiapadesátiletého muže s výbavou na snowkiting, ležícího na sněhu vedle tažného draka, si všimli okolojedoucí běžkaři. Samotný úraz nikdo neviděl, ale okolnosti svědčí pro pád postiženého při poryvu větru. Pacient byl při vědomí, na událost si však nepamatoval. Zasahující lékař vyslovil podezření na poranění páteře a pánve, nevyloučil ani možnost vnitřního poranění,”sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

„Záchranáři muže pomocí vyprošťovacího rámu přesunuli do vyhřátého ambulantního prostoru sanitního vozidla, sejmuli přilbu a další vybavení. Následně jej zajistili krčním límcem, pánevním pásem a uložili do podtlakové matrace. Dvěma žilními vstupy zahájili podávání léků a připravili zraněného pro transport do zdravotnického zařízení. Pacienta si převzala posádka vrtulníku a přepravila jej do olomoucké Fakultní nemocnice,” řekl závěrem Humpl.

Zdroj: https://stabruntalsko.cz/