Při požáru v Rýmařově hasiči zachránili šest osob

 V neděli 11. prosince 2022 byl necelých padesát minut po půlnoci ohlášen na tísňovou linku hasičů požár ve sklepě třípodlažního bytového domu v Rýmařově.

Foto: HZS MSK

Operační středisko na místo vyslalo profesionální hasiče ze stanic Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) z Rýmařova a Bruntálu a spolu s nimi dobrovolné jednotky z Rýmařova, Horního Města, Břidličné a Dolní Moravice.

„Pět osob opustilo dům před příjezdem hasičů, dalším pěti pomohly ven zasahující jednotky po schodech ve vyváděcích maskách, jednoho člověka zachránili hasiči po žebříku. Pro evakuované byl přistaven malý autobus z bruntálské stanice HZS MSK, pět osob bylo předáno ke kontrole a ošetření zdravotnické záchranné službě,” uvedl Jakub Kozák, tiskový mluvčí HZS Moravskoslezského kraje
.

„Požár sklepní kóje zasahující hasiči dostali pod kontrolu za necelých 20 minut od příjezdu na místo události, zlikvidován byl krátce po třetí hodině ráno. Výše škody i přesná příčina vzniku požáru je předmětem dalšího šetření. Do bytů se evakuovaní lidé mohli vrátit před půl pátou ranní,” sdělil dále Kozák.

Zdroj:https://stabruntalsko.cz/