V Osoblaze vznikne nové karavanové stání

Na zkvalitnění infrastruktury kempů a rozvoj sítě karavanových stání přispěje z krajského rozpočtu celkem 6,25 milionu korun. Podpoří 14 projektů. „Kempování a karavaning je mezi lidmi stále více populární. Když se ale vydáte do kempů na území našeho regionu, vidíte v jejich kvalitě a úrovni velké rozdíly. 

„Chceme, aby se turisté cítili komfortněji, aby si pobyt u nás pochvalovali a do Moravskoslezského kraje se vraceli. Proto z krajského rozpočtu kempům přispějeme na rekonstrukce či výstavby sociálního nebo sportovního zázemí. Podpoříme i takzvané stellplatzy, za krajské peníze budou vybudována nebo zkvalitňována karavanová stání včetně servisních technologií,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.

Na zkvalitnění infrastruktury kempů a rozvoj sítě karavanových stání přispěje z krajského rozpočtu celkem 6,25 milionu korun. Podpoří 14 projektů.

„Kempování a karavaning je mezi lidmi stále více populární. Když se ale vydáte do kempů na území našeho regionu, vidíte v jejich kvalitě a úrovni velké rozdíly. Chceme, aby se u nás turisté cítili komfortněji, aby si pobyt u nás pochvalovali a do Moravskoslezského kraje se vraceli. Proto z krajského rozpočtu kempům přispějeme na rekonstrukce či výstavby sociálního nebo sportovního zázemí.

Podpoříme i takzvané stellplatzy, za krajské peníze budou vybudována nebo zkvalitňována karavanová stání včetně servisních
technologií,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška.
Nová karavanová stání vzniknou například v Horní Lomné, Vendryni, Kopřivné nebo Orlové, své služby zkvalitní stávající stellplatzy ve Štramberku či Odrách. Návštěvníci kempů v Bašce, Osoblaze, Kozlovicích nebo třeba Frenštátu pod Radhoštěm budou moci využívat kvalitnější zázemí. Prokoukne také tábořiště v Trojanovicích u Radhošťského rybníka.

„V Moravskoslezském kraji máme opravdu bohatou síť nejrůznějších tábořišť. Stanovat můžete na Osoblažsku, v Beskydech i Jeseníkách a jejich podhůřích, ale také poblíž vodních ploch, například u Hlučínského jezera, Žermanické přehrady, Slezské Harty nebo třeba u Olešné. Vloni jsme vydali přehled kempů a karavanových stání, ve kterém milovníci nocování ve stanech, chatkách nebo obytných autech najdou také tipy na výlety a zajímavé aktivity v okolí,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jan Krkoška s tím, že zmiňovaná brožura je k dispozici na stránkách kraje, v turistických informačních centrech nebo na veletrzích cestovního ruchu.

Zdroj: MSK