Zastupitelé zrušili letošní Dřevařské, lesnické a myslivecké dny

Zastupitelé ve čtvrtek 28. května 2020 na svém zasedání mimo jiné projednávali organizaci Dřevařských, lesnických a mysliveckých dnů, které byly naplánovány na 5. září letošního roku.

V tuto chvíli jsou povoleny akce pro maximální počet 300 osob (včetně vystupujících, organizátorů a případných prodejců), zatím se předpokládá, že do konce prázdnin by mohly být povoleny akce až pro 1 000 osob. Podmínky samozřejmě nařizují evidovat a regulovat počet osob aktuálně přítomných na místě, což na této otevřené akci není možné. Organizátor musí dále dbát na rozestupy mezi návštěvníky a zajistit průběžnou dezinfekci míst pro občerstvení, prodejních míst, mobilních toalet, atd.

Protože nelze odhadnout vývoj epidemiologické situace a s tím souvisejících hygienických nařízení, rozhodli zastupitelé  již nyní o zrušení letošních Dřevařských, lesnických a mysliveckých dnů. Zrušení akce v pozdějším termínu by pro město znamenalo povinnost uhradit všem vystupujícím plný honorář, což představuje celkem 520 tis. Kč. Tento scénář si město vzhledem k očekávanému významnému propadu daňových příjmů nemůže dovolit.

Toto rozhodnutí nebylo pro zastupitele vůbec jednoduché, protože se tím přetrhne dlouholetá tradice konání akce. Věříme, že se v příštím roce všichni společně sejdeme na Dnech města.   

Ing. Lenka Vavřičková, místostarostka

Zdroj: https://www.rymarov.cz/