Řidička v Rýmařově nedala přednost motorkáři, ten narazil do stromu

 Čtyřicetiletá žena z Rýmařova řídila své osobní auto značky VW Passat, odbočovala vlevo na ulici Jesenickou v Rýmařově, přičemž nedala přednost v jízdě protijedoucímu motocyklu značky Suzuki GSR600, jenž řídil devětapadesátiletý místní muž. Motorkář při brzdění dostal smyk a postupně narazil do dvou směrových sloupků a následně narazil do vzrostlého stromu. K nehodě došlo po šestnácté hodině 30. května 2020 .

„Motocyklista na danou situaci okamžitě reagoval intenzivním brzděním, dostal tak smyk, vyjel za pravý okraj vozovky a zde postupně narazil do dvou směrových sloupků. Jeden z těchto sloupků zasáhl i automobil, který mezitím dokončil odbočení. Mezi samotnými vozidly ke střetu nedošlo a motocykl následně narazil do vzrostlého stromu. Při tomto došlo u motocyklisty ke zranění lehčího charakteru s nutností jeho převozu sanitním vozidlem k lékařskému vyšetření a ošetření do krnovské nemocnice, ke zranění žádné jiné ze zúčastněných osob nedošlo a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 86 tisíc korun. Požití alkoholických nápojů před jízdou bylo u obou řidičů vyloučeno orientační dechovou zkouškou,” sdělil mluvčí policie René Černohorský.

Celá záležitost je nadále v prošetřování a v prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále.

Zdroj: https://stabruntalsko.cz/