Dříve umělci a politici lámali berlínské zdi, teď se bojí vás i jeden druhého

Zase někoho odněkud vyhodili, protože byl hezký a líbily se mu hezké holky. Ano, už o tom píšeme poněkolikáté, ale ono to pořád nepřestává a je to hlavně horší a horší. Johnny Depp měl údajnou rvačku s manželkou, ale už si nikdy nezahraje. Nějaký herec, jehož jméno radši ani neumíme vyslovit (Wentworth Miller), prohlásil, že je gay a že gaye mohou hrát zase jen gayové. Postavil se mu Viggo Mortensen a teď není jisté, jestli si Aragorn taky ještě někdy zahraje. Všichni okolo vám říkají, že to je jen Amerika, tohle přejde, ale ono to nikam nemizí! A skončí to strašným průserem. A odmítáme tohle slovo vyhvězdičkovat.

Přestože je Viggo Mortensen z A listu, pamatujete si ještě na Kevina Spaceyho? Toho se zastal Ben Affleck, jenž produkoval jeho film, a málem skončil na černé listině, musel se poníženě omlouvat a tehdy, kdy se to už všem okolo zdálo šílené, to byl teprve začátek.

Pak se rozjelo hnutí Me Too, které likvidovalo jednoho člověka za druhým, vedly ho dvě neúspěšné herečky, z nichž se nakonec vyklubaly uživatelky drog a samy predátorky. Asia Argento měla zneužít sedmnáctiletého herce a zaplatila mu za mlčení, respektive takto: za mlčení mu zaplatil její partner Anthony Bourdain, slavný kuchař, který celé to peklo kolem Me Too neunesl a i pod vlivem užívání drog spáchal sebevraždu.

Komentář: Me Too aktivistky se zachovaly jako bestie, zaútočily na těhotnou vévodkyniMe Too

Harvey Weinstein, jediný skutečný predátor obviněný z několika činů, dostal 23 let, což my nijak nerozporujeme, ale sebevraždu spáchala i Jill Messick, manažerka Rose McGowan, druhé tváře kampaně Me Too. Rose se totiž manažerce svěřila, že s Weinsteinem vlezla nahá do vířivky (!!!), ale nemluvila nikdy o tom, že by ji byl býval znásilnil. A když Asia a Rose rozjely svůj hon na čarodějnice, Rose McGowan řekla o Jill Messick, že věděla o tom, že ji Weinstein znásilnil, ale nic s tím neudělala.

Nebohá matka dvou dětí neviděla jiné východisko než se zabít.

Vypadalo to, že Weinstenem a sebevraždami lidí to skončilo, ale mezitím se objevilo hnutí Black Lives Matter, a jestli jste si mysleli, že to je pořád nějaká komedie, tak teď to začíná být opravdu likvidační, protože se z toho stala čistka.

Dnes nemůžete říkat určitá slova ani z legrace, bílý herec nesmí nic, zato černý herec může hrát všechno, jako například Jodie Turner-Smith, která hraje anglickou královnu Annu Boleynovou. To ale není tak strašné, pořád se jedná o umění, a jestli někdo věří, že manželka Jindřicha VIII. byla černoška, no tak budiž.

Nicméně!

Barva, orientace a „mezipohlaví“ jsou nadřazené talentu

Teď už by heterosexuálové neměli hrát gaye, stejně se gayové mají cítit ponížení, že dostali roli heterosexuála, a jestli nevíte, jak si to máte vyložit, je to zcela prosté. Barva kůže a sexuální orientace se stávají nadřazené samotnému umění a talentu. Hollywood avizoval, že bude počítat, kolik máte v týmu různorodě rasových pracovníků, translidí, homosexuálů a lidí se zdravotním postižením, abyste dostali hlavní cenu na Oscarech.

Vzdejme proto v tento moment tichý hold našemu oblíbenému herci Jimu Parsonsovi, dlouhá léta přiznanému homosexuálovi, který vytvořil heterosexuální roli Sheldona Coopera tak skvěle, že nejenže za ni dostal mnoho cen včetně Emmy a Zlatého glóbu, ale na jeho milostné scény s Mayim Bialik čekaly miliony diváků a roztoužených fanynek, pro něž je nerdí vztah dvou géniů z Teorie velkého třesku jedna z nejlepších love story televizních obrazovek vůbec a Sheldona Coopera označují za jednu z nejvíce přitažlivých postav amerických seriálů.

Jim Parsons a producent Todd Spiewak jsou partneři už téměř dvacet let, vzali...

Jim Parsons a producent Todd Spiewak jsou partneři už téměř dvacet let, vzali se v roce 2017

Přestože je Parsons homosexuál, to mu nezabránilo vytvořit postavu Sheldona Coopera, na jehož milostné chvíle s Amy Farrah Fowler (Mayim Bialik) čekaly miliony diváků po celém světě.

Přestože je Parsons homosexuál, to mu nezabránilo vytvořit postavu Sheldona...

Taky ale nesmíme zapomenout na lidi, co si svoje pohlaví teprve vyberou, ti začínají jít naprosto do popředí.

Český Google dokonce kvůli tomu změnil Wikipedii a u osobností se objevovalo neutrální slovo „narozeno“. Když se na ně sesypaly dotazy českých novinářů, jestli tohle opravdu myslí vážně, vývojáři potichu opravili neutrum na „datum narození“, ale že by něco vysvětlili? Na to koule už nemají. Ty evidentně chybí taky herečce Halle Berry, která měla dostat roli transgender muže, ale pár lidí na ni začalo ječet, tak se jako správná útlocitná diva sesypala a začala plakat pro odpuštění.

Jde o to, že celebrity sice mají nějaké osobní životy, ale druhá věc je, že není možné jim zakazovat hrát nebo vystupovat jen proto, že něco jsou a nejsou, nebo dokonce snad jen pouze na základě nepotvrzeného obvinění jako v případě Johnnyho Deppa, který teď prohrál soud s deníkem The Sun, jenž o něm tvrdil, že je „manželkobijec“.

Bum, a Deppa vykopli z role Gellerta Grindelwalda.

A nejhorší je, že tihle lidé, ti, kteří už mají vyděláno na deset životů dopředu a už nikdy nebudou strádat a jejich ceny jim nikdo nevezme a mají za sebou slavné role, tihle lidé se nedovedou podržet ani sami mezi sebou.

Jsi hezký a chceš sex? Tak vypadni

Nikdo se nikoho nezastane, filmová studia jsou podělaná až za ušima a producenti se klepou někde v rohu. Takže je třeba se ptát, proč a koho se bojí? Myslíte si, že lidé přestanou chodit na Deppa, protože měl šarvátku s manželkou?

Ruku na srdce, my dva autoři věříme tomu, že se on a Amber Heard řezali v manželství jako koně vzájemně. No a?! Kdo vlastně řekl, že to takhle bude? Kdo je hlava toho, že to, co se řekne, my poslechneme? Nějaké pako z marketingu nebo produkce se rozhodne, že tento herec nesplňuje jeho představy o sluníčkovém světě krásy, lásky a duhových jednorožců, takže se na to nedají peníze a my ho už nikdy neuvidíme?

Kde se tahle idiocie zrodila a kdo ji vlastně živí?

My všichni, protože se vůči tomu neohradíme.

Jako tuhle, když se do Sněmovny reprezentantů dostal Madison Cawthorn, teprve pětadvacetiletý klučina, který má tu smůlu, že je republikán, takže je to automaticky hovado.

Cawthorn totiž, a teď pozor, je obviňován z obtěžování studentek ve škole. Jde o to, že je to mimořádně hezký kluk, a než měl v osmnácti autonehodu, kvůli níž je částečně paralyzovaný (může vstát, ale většinou se pohybuje na vozíku), byl to prostě frajer, co balil kočky, protože věděl, že je kus. Takže to zkoušel, kde to šlo, aby si užil, aby měl sex.

Madison Cawthorn je nová krev republikánské strany.

Vzpomeňte si na sebe, když vám bylo osmnáct, co vy jste dělali, když jste šli kalit do baru, nebo jak jste se snažili sbalit holky z vedlejší třídy, asi jste tam nešli předčítat Vojnu a mír, že ne. Takže teď mu možná seberou i jeho vozík, protože než se vyflákal v autě, řekl nějaké holce, že by ji ojel, anebo to na ni zkoušel přesně tak, jak jste to dělávali vy. Načasovaná sprostá slova, hry na doteky, řeči o sexu po pár panácích, jasně, zbytek Ameriky je možná z jiného vesmíru, a proto se dnes dostáváme tam, že budeme souložit jen s razítkem od notáře.

Umělci a politici naprosto selhávají

Je sice fajn, že jsme každý jiný a děláme věci různě, ale proč stavět výstřelky nad většinu a tahat osobní frustrace do showbyznysu a umělecké tvorby? Celebrity a politici v tomto směru naprosto selhávají, ještě pořád se nenašel nikdo na celosvětové úrovni, kdo by povstal a bouchl pěstí do stolu a zařval: Hergot, dost už! Obyčejní lidé to ignorují, a co taky zmůžou, jejich hlas není slyšet, přitom jde o vážnou věc, lidé přicházejí o důstojnost a práci. 

Je to, jako když se snáší mlha, a jestli si myslíte, že vás tady se to netýká, vzpomeňte si na Jitku Čvančarovou, o které jsme psali před měsícem.

Koukalová a Konečný: Naomlouváme se k smrti? Čvančarová měla poslat blbce do háje a tady je pročPetr Konečný

Nikdy totiž teď už nevíte, kdy se tohle stane vám.

Všechny tyhle dotované semináře o správném chování, o legračních požadavcích na českých vysokých školách, aby studenti nevyplňovali pohlaví a pravé jméno, o udavačských stránkách na vyučující profesory, o umělcích, kteří nesmí zpívat songy od černochů, to všechno už je součástí české byrokracie a umělecké a pracovní kultury. A vy pak budete hledět jako puk, až se nikdo nepostaví na vaši stranu, přestože jste neudělali nic.

Dostáváme se do směšné doby, kdy vám modelky tvrdí, že jejich dítě si pohlaví vybere samo (sakra a jak?!), a nevystoupí nikdo z vědců, kdo by jí řekl: „Prosím tě, už drž hubu a vrať se zpátky do školy.“ Umělci byli vždy ti, kdo tohle dělali za nás, protože jejich hlasy jsou nejvíce slyšet, ale dnes jsou zalezlí pod stolem jako zděšené žížaly, a tím pádem jsou nám k ničemu. Dříve to bylo tak, že dokázali lámat berlínské zdi, dnes se třesou strachy a slyšíte o nich jen tehdy, když vám potřebují prodat dešťovou vodu na Instagramu, aby mohli dál žít ve svých milionových domech pořízených z VAŠICH peněz, které vy jste za ně utratili v kinech.

Ale jsou to i oni, kdo vedle slávy mají i nějakou společenskou odpovědnost i vůči nám, kdo se už bojíme cokoliv udělat, aby nás internet neuvláčel k smrti. Nebo postavit se za něco, co není zrovna předmětem podivných debat, to není hrdinství?

Mimochodem, máme pro vás takovou libůstku na závěr.

Když jsme hledali ve fotobance agentury Reuters fotky Jima Parsonse, narazili jsme tam na video, kde Parsons vysvětluje, že jedno z jeho rozhodnutí, proč skončí s Teorií velkého třesku, byla smrt jeho psa, respektive že ho musel nechat uspat.

Tohle je opravdu neuvěřitelné.

V Reuters slovo „umírání“, tedy „dying“, zahvězdičkovali.

Proč?

Na to nemáme rozumnou odpověď.

Před 80 lety naši předci po celém světě zabíjeli nacisty a dnes se už nesmí ani zobrazit celé slovo umírat.

K posrání, fakt.

Bez hvězdiček.

Autor:

Barbora Koukalová

Barbora Koukalová

Expres.cz

Petr Konečný

Petr Konečný

Zdroj: https://www.expres.cz/