Osmdesátiny sochaře Gebauera připomene pátrací hra

​K osmdesátinám předního českého sochaře Kurta Gebauera, rodáka z Hradce nad Moravicí, připravila Opavská kulturní organizace (OKO) celoroční projekt s názvem Kurt Gebauer na cestě Opavou.

Zájemci se už teď mohou vydat Opavou za poznáním jeho díla s QR pátrací hrou.

„Hra určená především dětem, ale zapojit se pochopitelně mohou i dospělí. Postup je vyvěšen na zdi Domu umění v Opavě a zájemci se mohou díky QR kódům, umístěným na panelech v Opavě, dozvědět další informace. Pro ty, kteří neovládají chytré telefony, připravujeme místo QR kódů tištěného průvodce volně k vyzvednutí na recepcích Obecního domu a Domu Umění,“ říká Marcela Mrozková Heříková, ředitelka Opavské kulturní organizace.

Hru odstartovala socha Utíkající dívky před Domem umění, které zájemci pomáhají najít lásku. Indicie je vedou k dalším profilovým dílům Kurta Gebauera v Opavě a okolí. Hra má pět zastavení a ke každému z nich je připraveno video s indiciemi.

Opavská kulturní organizace (OKO) také v březnu zveřejní panelovou výstavu u plastik Kurta Gebauera a nabídne kolemjdoucím možnost nahlédnout do tvůrčího zákulisí sochařova díla. OKO vydá také interaktivní mapy a brožurku s aktivitami pro celou rodinu.

„V létě uspořádáme setkání Kurta Gebauera s příznivci jeho tvorby a v průběhu roku bude probíhat galerijní animace Pod širým nebem, která pobídne školní kolektivy a organizované skupiny kreativně přemýšlet o veřejném prostoru ve formě workshopu,“ sdělil Dominik Beneš, dramaturg Opavské kulturní organizace.

Zdroj: https://www.patriotmagazin.cz/