​Fotbalová liga: Karviná poprvé „na jaře“ vyhrála, Opava zůstává na dně

Rozdílným způsobem vstoupili fotbalisté MFK Karviná a SFC Opava do druhé poloviny probíhajícího ročníku první ligy.

Foto: mfkkarvina.cz

Třebaže soutěž se hraje znovu od poloviny ledna, Karvinští vyhráli poprvé v „jarní“ části. Po dvou prohrách a remíze uspěli v regionálním derby na domácí půdě. Pro opavský tým znamená porážka v 18. kole stále setrvání na posledním místě tabulky.

V předešlém kole Karviná přivezla bod z Teplic, nyní brala tři za vítězství 3:1.

„Je to pro nás velmi důležitý výsledek. Ač jsme vyhráli o dva góly, přáli jsme si, aby to byl pro nás snadnější zápas. Narazili jsme na silného soupeře a výhry si moc vážíme,“ oddechl si karvinský trenér Juraj Jarábek na on-line tiskové konferenci.

„Opava byla šedesát minut určitě lepším týmem a dokonce tady vedla. Naštěstí jsme se po vyrovnávacím gólu na 1:1 dostali na koně, pomohla nám i střídání a zápas jsme zvládli. Uklidnila nás i hororová, ale proměněná penalta,“ líčil Jarábek.

Karvinský kouč sportovně ocenil i snažení soupeře. „Opava se nachází dole, ovšem herně to absolutně nesedí. Hrají velmi dobrý fotbal, zaslouží respekt. V lize ale rozhodují góly,“ dodal Jarábek.

Kováč připouští komplikace

Velké rozpaky panovaly na opavské straně.

„Za celou sezonu jsme vyhráli jen jednou. Je to komplikace, ale nezbývá nám, než věřit. Je to pořád dokola. Zbývá ještě šestnáct kol,“ uvažoval kouč Radoslav Kováč.

Přiznal, že hodnocení zápasu v Karviné je pro něj složité.

„Myslím, že jsme odehráli velmi dobré utkání. Povedlo se nám jít do vedení a mohli jsme zvýšit na 2:0. To, že se to nepovedlo, nás stálo lepší výsledek. Taková šance, jakou měl Matěj Helešic, by se měla proměnit. A pak jsme darovali soupeři jejich góly zbytečnými chybami,“ rozebíral Kováč.

A Opavští už vzhlížejí k dalšímu zápasu. „Příště máme hrát s Příbrami, která je rovněž v sestupovém pásmu, a to už je utkání o všechno. Není jiný cíl, musíme ho zvládnout,“ dodal trenér SFC Opava.

Zdroj: https://www.patriotmagazin.cz/