Smrt v Malé Morávce! Cizinka na bobech narazila do sněžného skútru, na místě zemřela!

Pětačtyřicetiletá žena narazila při jízdě na plastových bobech do pevné překážky a zůstala ležet bez známek života. Na místě zemřela. K události došlo v lyžařském areálu Kopřivná v Malé Morávce na Rýmařovsku.

Foto: ilustrační ZZS MSK

Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje zasahovaly v neděli 31. ledna 2021 odpoledne u tragické události na Rýmařovsku. Ve tři čtvrtě na pět byl operátorům záchranné služby oznámen úraz na lyžařském svahu v Kopřivné s bezvědomím. Na pomoc vyjeli členové horské služby z Karlova pod Pradědem a vyslány byly dva týmy zdravotnické záchranné služby ze základy v Rýmařově.

„Pětačtyřicetiletá žena narazila při jízdě na plastových bobech do pevné překážky a zůstala ležet bez známek života. První pomoc jí začala poskytovat horská služba a následně týmy ZZS. Postižené byly zaintubovány dýchací cesty a záchranáři ji připojili k přístrojem řízené ventilaci, použili rovněž přístroj k provádění nepřímé srdeční masáže. Přes všechny snahy byla resuscitace neúspěšná a zasahující lékař musel konstatovat smrt. Pacientka na místě podlehla zraněním, která utrpěla,“ informoval mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Případ potvrdila také moravskoslezská policie. Na místě došlo k úmrtí cizinky. “V tuto chvíli nic nenasvědčuje cizímu zavinění, přesto veškeré okolnosti prověřují policisté Služby kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Bruntál. Z dosavadního šetření vyplývá, že žena na plastových bobech v plné rychlosti narazila do odstaveného sněžného skútru s přívěsem. Lidé, kteří jsou s touto tragickou událostí spojeni byli turisticky nevybaveni. Obecně by se dalo říct, že v těchto dnech často na hory vyrážejí lidé, kteří na horách se pohybují obyčejně velmi sporadicky. Máme za to, že s aktuálním povrchem sjezdovek nemají zkušenosti, neumí aktuální situaci odhadnout,” v závěru dodala mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková.

Zdroj: https://stabruntalsko.cz/