Výbuch v Rýmařově! Vzplanula dílna, popálil se majitel!

Pět jednotek hasičů zasahovalo v neděli 31. ledna 2021 odpoledne a podvečer u požáru dílny v místní části Ondřejov v Rýmařově, za který mohla nedbalost majitele středního věku při dolévání benzínu do motocyklu Suzuki. Muž byl při výbuchu rozlitého benzínu nedaleko kamen a následném požáru popálen, skončil v nemocnici. Předběžná škoda byla odhadnuta na 400 tisíc korun.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v neděli čtvrt hodiny před 16. hodinou. Do Ondřejova vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Rýmařov, společně s ní čtyři jednotky dobrovolných hasičů – Rýmařov, Dolní Moravice, Břidličná a Horní Město.

„Po výbuchu zde hořela přízemní dílna o základně 12 krát 4 metry se sedlovou střechou, sloužící také jako garáž pro motocykl. Majitel při neopatrném nalévání benzínu do nádrže motocyklu hořlavou látku rozlil i kolem něj, ta se vznítila od kamen, vzdálených pouhý metr, které vyhřívaly dílnu. Muž byl po výbuchu popálen, ale byl při vědomí, hasiči jej odnesli k vrtulníku LZS Ostrava, který jej transportoval do nemocnice,“ informoval mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Hasiči dostali oheň pod kontrolu za hodinu, další hodinu jim zabralo dohašování. Statika objektu zůstala neporušena.

Zdroj: https://stabruntalsko.cz/