Do Beskyd a Jeseníků se vracejí oblíbené cyklobusy. Už o víkendu!

Od víkendu mohou lidé v Moravskoslezském kraji využívat při svých výletech na kolech oblíbené cyklobusy.

Ilustrační foto: Miroslav Slaný

Speciální autobusové linky, které nabízí přepravu turistů i s jejich jízdními koly, vyrazí poprvé v sobotu 1. května. Vozit budou cyklisty třeba na Ovčárnu, na Pustevny nebo na Visalaje. Jezdit budou do konce září.

„Věříme, že i letos bude provoz oblíbených cyklobusů úspěšný a využijí je i noví návštěvníci Moravskoslezského kraje, kteří tak okusí krásné prostředí a přírodu našeho regionu s množstvím značených cyklotras a cyklostezek,“ sdělil oblastní ředitel Z-Group bus, divize Morava Jan Širc.

Provoz cyklobusů bude v sobotu zahájen na čtyřech linkách v Moravskoslezském kraji.

Na lince 910120 Ostrava – Ovčárna přes Krnov vyveze speciální autobus turisty i s jejich koly z Ostravy až na Ovčárnu. Pojede ráno z Ostravy a odpoledne zpět. Po obědě navíc pojede ještě jeden z Bruntálu na Ovčárnu. Cyklobus bude jezdit na trase Ostrava – Opava – Bruntál – Malá Morávka, Karlov – Ovčárna (Praděd).

Na lince 910131 Ostrava – Visalaje vyjede jeden ranní spoj z Ostravy. Pojede na trase Ostrava – Frýdek-Místek – Vyšní Mohelnice. Ocení ho především cyklisté jedoucí na Lysou horu.

Linka 910132 Ostrava – Bílá – Pustevny nabídne jeden dopolední spoj z Ostravy a odpoledne zpět.

Po dva a půl roku dlouhé pauze budou moci lidé ke svým cestám do Beskyd znovu využívat cyklobus na lince 880133 Nový Jičín – Pustevny – Bílá. Stavět bude v Příboře, v Kopřivnici, ve Frenštátě pod Radhoštěm, a v Rožnově.

Jeden ranní spoj pojede na Pustevny, jeden dopolední spoj na Bílou a jeden odpolední spoj zpět. Cyklisté se tak dostanou do oblíbených lokalit na Bečvách a Pustevnách, případně i dál na Bumbálku a Bílou.

Cyklobusy budou jezdit každý víkend a o státních svátcích, linka z Nového Jičína na Pustevny pak i v pátek odpoledne.

Do každého cyklobusu se vejde 25 jízdních kol. Cestující si mohou místa pro jízdní kola rezervovat přes IDOS.cz, místenka pro kolo stojí 40 Kč. Jízdné pro cestujícího se platí u řidiče.

Přepravu cyklobusem mohou bez omezení využít také pěší turisté a rodiny s dětmi. Cyklobusy provozuje autobusový dopravce Z-Group bus.

Jízdní řády cyklobusů jsou ke stažení zde: https://www.csadvs.cz/?page_id=5372

Obliba cyklobusů v Moravskoslezském kraji rok od roku roste. I díky cyklobusům se daří do Moravskoslezského kraje lákat stále více turistů ze všech koutů republiky, kteří si mohou užít nádherných cyklistických tras na atraktivní místech a v nedotčené přírodě.

Zdroj: https://www.patriotmagazin.cz/