Střední odborná škola v Bruntále představila řadu řemesel

Střední odborná škola v Bruntále nabízí ke studiu pestrou škálu řemesel. Možnost seznámit se s nimi, měla veřejnost v pátek 22. října v rámci Dne řemesel.

Foto: MěÚ Bruntál

Příležitost využili nejen žáci posledních ročníků základních škol, kteří na prohlídku dorazili dokonce až z Rýmařova, Brantic nebo Jindřichova. O tom, co škola nabízí, se přišli dozvědět i jejich rodiče a další veřejnost. Po škole byla připravená prohlídková trasa, která na čtrnácti interaktivních stanovištích představila jedenáct řemeslných oborů.

Příchozí plnili různé úkoly, při kterých si vyzkoušeli práce budoucích řemeslníků. Zkoušeli svařovat instalatérské trubky, s truhláři zavrtávali šroubky do dřeva, v kovárně poznávali podle barvy teplotu rozžhavené oceli, z kostiček zkoušeli stavět zednické vazby, zapojovali obvody v elektrikářské dílně a další zajímavé dovednosti si vyzkoušeli i ve cvičném autoservisu. Kdo chtěl, nechal si budoucími kadeřnicemi umýt vlasy nebo si vyzkoušel na cvičné hlavě vytvarovat účes. Budoucí kuchaři před zraky návštěvníků míchali drinky a připravovali dobroty. Praktickou ukázku své práce ukázali i budoucí pečovatelé a pečovatelky.

Střední odborná škola v Bruntále nabízí 11 řemeslných oborů, které navštěvují necelé čtyři stovky mladých lidí. Letos do prvních ročníků nastoupilo 155 žáků, což je nejvíce za řadu uplynulých let. Zřizovatelem školy je Moravskoslezský kraj, který v uplynulých letech výrazně do školy investoval.

Zdroj: https://stabruntalsko.cz/