Čeká nás „Malá doba ledová“? Sedm hlavních změn které se nyní odehrávají na zemi, o nichž by každý měl vědět

Autor: Michael Snyder

V moderní lidské historii nikdy nebylo období, kdy se naše planeta mění tak rychle, jak se právě mění teď.

Slunce se chová velmi podivně, strašidelně chladné počasí se šíří po celém světě, teploty oceánu stále stoupají, sopky po celém světě střílí popel do vzduchu. Austrálie zažívá nejhorší požáry, jaké kdy viděli a severní magnetický pól se pohybuje tempem, které je vědcům značně alarmující. Je možné, že všechny tyto bizarní aktivity vedou k nějakému druhu crescenda?

Je smutné, že většina lidí si ani neuvědomuje, co se děje a to proto, že média hlavního proudu zdůrazňují pouze kauzy, které odpovídají konkrétním příběhům jenž v současné době prosazují.

Každopádně nikdo nemůže popřít, že se dějí opravdu divné věci. Následuje 7 hlavních změn Země, které se dějí právě teď, o kterých by bylo potřebné vědět.

# 1 Podle NASA klesla sluneční aktivita na nejnižší úroveň za 200 let. Následující text pochází z oficiálních webových stránek NASA.

Prognóza pro další sluneční cyklus říká, že bude nejslabší za posledních 200 let. Maximum tohoto dalšího cyklu – měřeno z hlediska počtu slunečních skvrn, což je standardní měřítko úrovně sluneční aktivity – by mohlo být o 30 až 50% nižší než poslední měření. Výsledky ukazují, že příští cyklus začne v roce 2020 a dosáhne svého maxima v roce 2025.

NASA samozřejmě trvá na tom, že všechno bude v pořádku, ale jiní přemýšlejí, jestli by tento nedostatek sluneční aktivity mohl způsobit další „malou ledovou dobu“.

Když sluneční aktivita opravdu klesne, může to mít dopad na „minimální dobu ledovou“. Období mezi 1645 a 1715 bylo poznamenáno prodlouženým minimem slunečních skvrn, což odpovídalo poklesu teplot v Evropě a Severní Americe. Bylo pojmenované po astronomech Edwardu Maunderovi a jeho manželka Annie Russell Maunderová, toto období se stalo známé jako Maunder minimum. Je známé také jako „Malá doba ledová“.

# 2 Když je sluneční aktivita velmi nízká, znamená to tradičně velmi chladné a velmi zasněžené zimy a právě teď vidíme sníh na místech, která jsou mimořádně neobvyklá. Egyptské hlavní město Káhira bylo začátkem měsíce zasněženo, navzdory tomu, že město nemělo sníh už 112 let a každoročně trpí méně než pár centimetry deště.

Mnoho částí Řecka bylo začátkem ledna pokryto sněhem, s nízkými teplotami a silným mrazem. Studená fronta s názvem „Hephaestion“, po starověkém řeckém vojevůdci, zničila řeckou krajinu a na východě přinesla déšť, sněžení a led.

# 3 Mezitím se oceány světa stále zahřívají a zahřívají. Ve skutečnosti teploty oceánu u pobřeží Kalifornie ukazují nové rekordní maxima . Je zvláštní, že se to děje v době tak nízké sluneční aktivity, ale podle NBC News se to rozhodně děje.

Podle studie zveřejněné v pondělí, světové oceány dosáhly své nejteplejší úrovně v zaznamenané historii v roce 2019, což poskytuje více důkazů o tom, že Země se otepluje zrychleným tempem.

Analýza také zjistila, že teploty oceánů byly v poslední dekádě nejteplejší v historii, ukazuje na oteplování způsobené člověkem na oceánech planety a naznačuje, že by se mohlo zhoršit stoupání hladiny moře a oceánů, včetně extrémního počasí
pokud budou oceány i nadále absorbovat tolik tepla.

# 4 Požáry existovaly vždy, ale nikdy jsme nic takového neviděli. Během léta v amazonském deštném pralese vypálily nesčetné katastrofické požáry miliony a miliony akrů a letos v zimě byly australské požáry o 46 procent větší než ohně, kterých jsme byli svědky v Amazonii. Austrálie nikdy nic takového neviděla a podle NASA kouř z těchto ohňů úplně obklíčí Zemi.

Kdysi to bylo dost špatné, ale kouř z ničivých australských keřů v Austrálii se chystá vyknat cestu kolem světa a je zřejmé že to bude mít dopad na kvalitu ovzduší až do Jižní Ameriky.

Do 8. ledna se kouř vydal na půli cesty do celého světa a podle vědců z NASA vytvoří alespoň jeden celý okruh, citující data ze satelitního sledování. Na Novém Zélandu došlo k závažným problémům s kvalitou ovzduší, zatímco v částech Chile a Argentiny byly vidět mlhavé oblohy a barevné východy a západy slunce.

# 5 Během první poloviny roku 2020 se sopky po celém světě probudily k životu a střílely obří oblaky horkého popela na obloze. Například na Filipínách sopka Taal odpálila v neděli devět kilometrů do vzduchu a také střílela horkou lávu půl míle do vzduchu a země kolem sopky se začala široce rozevírat.

Po všech těch devastacích, které jsme již viděli, úřady varují, že by se „mohla kdykoli znovu probudit“.

V obrovsky širokém okolí je šedivý popel. Pokrývá domy, nafouklé mrtvé krávy a koně, jejich končetiny vyčnívající z nepřirozených úhlů ve stínu drsné sopky, která by mohla kdykoli opět explodovat.

„Můj domov je nyní pryč,“ řekl 39 let starý Melvin Mendoza, lodník, který se v úterý vrátil na sopečný ostrov Taal uprostřed sladkovodního jezera pouhých 40 mil jižně od Manily a který v neděli vybuchl jako obrovský hřib při výbuchu atomové bomby.

Doufejme, že se tato sopečná činnost nerozšíří v této obecné oblasti, protože největší super sopka na celém světě byla objevena nedaleko Filipín.

Tým zahrnující členy GNS Science identifikoval starověkou mega-sopku, která by mohla mít největší známou kalderu na Zemi. 150 km široká kaldera je na vrcholu Benham Rise na oceánské náhorní plošině na pobřeží Filipín. Ve srovnání je kaldera v Taupō široká asi 35 km a v Yellowstonu asi 60 km maličkost.

# 6 To vše se děje, zatímco severní magnetický pól se pohybuje k Rusku. Následující text pochází z CNN:

Severní magnetický pól se pomalu pohybuje po kanadské Arktidě směrem k Rusku od roku 1831, ale jeho rychlé tempo směrem k Sibiři v posledních letech rychlostí kolem 34 mil za rok, donutilo vědce aktualizovat světový magnetický model – používaný civilními navigačními systémy Organizace Severoatlantické smlouvy a americké a britské armády – rok dopředu.

# 7 Kromě všeho ostatního magnetické pole Země v průběhu času ustupuje, a to se některých odborníků velmi týká.

Na fóru o Quóře odhalil spisovatel sci-fi a novinář C. Stuart Hardwick, že satelitní data, jako jsou data shromážděná misí Evropské vesmírné agentury SWARM, odhalila, že magnetické pole každým staletím oslabuje asi o 5 procent. Poznamenal, že v současné době je síla magnetického pole 29,5 mikroteslas, což je o 14 procent méně než předchozí stav před třemi stoletími. Podle Hardwicka satelity SWARM detekovaly zvýšené zhoršení v regionech magnetického pole nad Severní Amerikou. Řekl, že tyto regiony během pouhých tří let oslabily asi o 3,5 procenta.

Bez našeho magnetického pole by život na Zemi nemohl moc dlouho existovat.

A nemusí to úplně zmizet, aby to byl obrovský problém. Jestli je to prostě dost slabé, bydlení na povrchu bude nesmírně obtížné.

Naše planeta se stává nestabilní a to, co jsme doposud zažili, je jen začátek.

Životní požadavky nás často mohou přimět, abychom se zaměřili na věci na kterých opravdu záleží. Doufejme, že dokážeme přimět více lidí, aby se probudili, dokud ještě je čas, protože hodiny pro lidstvo a pro naši planetu neúprosně jdou.

Článek vyšel na webu Prison Planet 15.01.2020
Překlad: Administrátor TOP-CZ.