Nejkrásnější vánoční strom ČR je v Rýmařově: Fešák ozdobený přírodou

 Nejkrásnější ozdobený vánoční strom v České republice se nachází v Rýmařově na Bruntálsku. Rozhodla o tom veřejná anketa CNN Prima NEWS.

Foto: Facebook – Město Rýmařov – oficiální stránky

Zpravodajství CNN Prima NEWS uspořádalo veřejnou anketu o nejkrásnější vánoční strom v České republice. Do jejich redakce tak přišlo velké množství fotografií s vánočními stromy. Nakonec to vyhrál fešák hlavně ozdobený přírodou.

„Fotografem dokonale zvěčněný, místními po večerech obdivovaný, koulemi, světelným řetězem a sněhovou peřinou zdobený, s počtem 2562 hlasů vyhrál šampion z Rýmařova,“ komentoval redaktor v hlavní zpravodajské relaci vítězný strom.

Vánoční strom v Rýmařově je asi dvanáct metrů vysoký, jedná se o stříbrný smrk. „Jsem velmi mile překvapený a jsem moc rád, že se nám náš vánoční strom líbí celé republice. Strom je z Rýmařova, z místní části Stránské, jeho stáří je 40 až 50 let,“ doplnil starosta Rýmařova Luděk Šimko.

Vánoční přání z Rýmařova

Vážení spoluobčané,

rok se s rokem sešel a všudypřítomná vánoční atmosféra vybízí k tomu, abychom zapomněli na všechny problémy a starosti a užívali si chvíle klidu a pohody se svými blízkými.

Říká se, že o Vánocích se otvírají lidská srdce. Nastává tedy vhodný čas pro odpuštění starých křivd a k usmíření s těmi, se kterými jsme se pro neshody rozešli ve zlém. Pokusme se najít společnou řeč, podívat se na některé názory z jiného úhlu a s nadhledem. Ať nás laskavost, pospolitost a víra v lepší zítřky provází i v nadcházející době.

Rádi bychom v této sváteční chvíli poděkovali všem, kteří se podílejí na návratu světa, tak jak ho známe a máme rádi. Velké díky patří zdravotníkům a dobrovolníkům, kteří pečují o nemocné bez rozdílu.

Přejeme Vám jménem městského úřadu a celého zastupitelstva krásné prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do nového roku 2022.

Foto: František Teuchmann

Luděk Šimko, starosta a Lenka Vavřičková, místostarostka