UKRAJINA OSOBNĚ …

MATOUŠ BULÍŘ

Jelikož jsem Ukrajinu procestoval celou napříč musím konstatovat, že nevidím důvod k tomu, aby u nás bylo za:

a) tolik uprchlíků (pokud vůbec nějaký)
b) aby tu z nich kdokoliv zůstal natrvalo

Drtivá většina Ukrajiny je po fyzické stránce válkou nezasažena. Píši po fyzické stránce, jelikož tam jsou samozřejmě určité ekonomické dopady, ovšem ty jsou na straně druhé i u nás a my s nikým neválčíme, ačkoliv se nás „naše“ vláda snaží přesvědčovat o opaku.

Ukrajina se vůbec nesnaží poskytnout ubytování svým vlastním uprchlíkům a bere jako standard, že utíkají ven ze země a že se o ně starají státy jako Polsko či my.

Dle mého to je dáno jejich zvláštní povahou, kdy oni, třeba na rozdíl od nás, nemají soudružnost a více hrají vše každý sám na sebe.

Nevěřím tomu, že v případě našeho napadení by nám miliony Ukrajinců naposílalo nějakou finanční pomoc, tak jako to dělají Češi pro ně.

Když jsem Ukrajinu poznal, tak jsem začal říkat, že tu nepoznáte co už je válka a co je ještě Ukrajina, jelikož čím více člověk na východ jel, tím více ta země byla zdevastovaná, což však nemělo s válkou nic společného. Tak to tu vypadalo dávno před ní.

Myslím, že je tam velký kulturní rozdíl západ/východ. Relativně moderní západ vs zaostalý východ, což do jisté míry může hrát roli v případném pro-ruském smýšlení části Ukrajinců.

Je třeba však dodat, že tam kde se bojuje je to apokalypsa a lidé tam neuvěřitelně trpí, jelikož na ně povětšinou kašle i ukrajinská vláda, která selhává v pomoci lidem, kteří setrvávají a nikam neprchají. Přišlo mi to až jako by oficiálním přáním bylo co nejvíce lidí přinutit odjet do zahraničí, aby měla vláda o starost méně, vždyť Češi a Poláci se postarají.

Ukrajina je obrovská země a má více prostoru na to, ubytovat a postarat se o své lidi, než Česká republika, jen to odmítají dělat.

Tady došlo jakoby k výměně rolí, kdy se Češi a česká vláda chovají jako Ukrajinci a ukrajinská vláda, zatímco Ukrajinci a Ukrajinská vláda se chovají jako Češi a česká vláda, což je prostě špatně.

Ukrajinci odmítají ubytovávat své krajany, města se nesnaží zřizovat ve velkém prostory pro své krajany a pokud vím, klidně mě opravte, tak neexistuje snad ani jediný velký uprchlický tábor na Ukrajině, že?

Stále jsem zastáncem toho, že Ukrajině je třeba pomoci, ale ne na úkor vlastních lidí a zde se mi nelíbí pro změnu naše role užitečných idiotů.

Chtěl bych snad ještě dodat, že v tomto ohledu úmyslně paušalizuji, jelikož samozřejmě existují desítky tisíc Ukrajinců, kteří pomáhají svým lidem jak mohou, ale bohužel jsou v menšině. Ti samozřejmě dělají čest své zemi.

Toto se asi mnohým nebude líbit, ale jsem přesvědčený, že většina Ukrajinců u nás je tu především z ekonomických důvodů a tím nemyslím sociální dávky a podobně, jelikož nikdo z nich v úvodu nemohl tušit, že tu je ukrajinská a nikoliv česká vláda, nýbrž tu šlo o možnost vycestovat do ČR za prací bez nutnosti všech papírů, které jsou pro drtivou většinu Ukrajinců nedosažitelné.

A než mi někdo napíše, že to je přeci dobré, že chtějí pracovat, tak rovnou dodám, že dříve či později dojde ke slučování rodin a přijdou sem i muži. Dojde k podseknutí mezd, ekonomika bude v recesi, ne každý bude mít práci a kriminalita vzroste o desítky, možná i o stovky procent.

Na západě se budou potýkat s muslimy všeho druhu a u nás budou dominovat Ukrajinci.

Kdo si myslí, že Ukrajinci jsou nám kulturně blízcí tak nic neví. Jejich kultura je s naší nekompatibilní. Zapomeňte na kecy o Slovanech a podobně, my jsme úplně jiní lidé. Ukrajinci jsou tak 40 let za námi.

Nechci se dál rozepisovat, jelikož bych mohl psát ještě dlouho…

Tolik mé vlastní subjektivní postřehy z mé cesty.

MatousBulir.cz