Koupaliště v Bruntálu, v Krnově i v Úvalně lákají.

Bruntálské koupaliště v parku nabízí základní vstupné pro dospělého za 75 korun, senioři zaplatí 60 a děti od 3 do 15 let 40 korun. Nejmenší děti do 3 let mají vstup zadarmo.

Ilustrační foto. | Foto: Deník/Lukáš Ston

Přírodní koupaliště v létě 2017 otevřeli v Úvalně. Z areálu starého bazénu vybudovali přírodní biotop Plovárna na výsluní .Původní koupaliště bylo vybudováno v socialistické „akci Z“ a sloužit začalo v roce 1976. Najdete jej v blízkosti známé rozhledny Hanse Kudlicha. K dispozici je i občerstvení, bar s míchanými drinky, pingpong a ruské kuželky. Celková kapacita biotopu je 500 lidí. Má otevřeno každý den od 9 do 19 hodin. Přijďte na Plovárnu vychutnat například nový drink léta 2022 Espresso Tonic.

A jak to vypadá v Krnově v sezoně 2022? „Návštěvníci se mohou těšit na stávající nafukovací vodní atrakce, ale připraveno je i několik novinek,“ vzkazuje město Krnov s tím, že dospělí zaplatí 80 místo loňských 70 korun a dětem skočilo vstupné ze 40 na 50 korun. Zdražení vstupného bylo nutné vzhledem k rostoucím cenám energií, bazénové chemie, nákladům na mzdy zaměstnanců i rozšíření nabídky atrakcí. „Děti si nově užijí trampolíny, fotbalové branky a skákacího hradu,“ vyjmenoval vedoucí sportovních zařízení Alžběta Nykodymová. Chybět nebudou bufety či stánek s ledovou kávou. Utopenci jsou zde taky, ale jen na talíři v grilbaru. Turisté a cyklisté ani do vody nemusí. Mohou si dát pivo nebo kafe na břehu.

A jak to vypadá v Krnově? Dospělí zaplatí 80 místo loňských 70 korun a dětem skočilo vstupné ze 40 na 50 korun. Zdražení vstupného bylo nutné vzhledem k rostoucím cenám energií, bazénové chemie, nákladům na mzdy zaměstnanců i rozšíření nabídky atrakcí. „Děti si nově užijí trampolíny, fotbalové branky a skákacího hradu,“ vyjmenoval vedoucí sportovních zařízení Alžběta Nykodymová. Chybět nebudou bufety či stánek s ledovou kávou.

Zdražení se nedotkne pouze vstupu po 16. hodině. Dospělí za 50 korun a děti za 25 korun mohou využít koupaliště až do zavíračky v 19 hodin. Studenti, senioři a lidé s průkazem ZTP/P si však za odpolední návštěvu připlatí pětikorunu a lístek je tak vyjde na 40 korun. „O dvacet korun na 160 se zvedne rodinné vstupné,“ doplnila Alžběta Nykodymová. Ceny v Krnově se zvyšovaly naposledy v roce 2019 po rozsáhlé rekonstrukci areálu.

Provozní doba zůstane stejná. V případě příznivého počasí bude do konce prázdnin koupaliště otevřené denně od 9 do 19 hodin. Kdy sezona skončí, bude záležet na venkovních teplotách a poměru slunečných a deštivých dní.

Krnovské letní koupaliště  provozují technické služby, stejně jako městské lázně. Podobně jako v letech předcházejících budou lázně s krytým bazénem po dobu prázdnin uzavřené. To však neznamená, že by se tam nebude nic dít. „Červenec a srpen chceme využít k výměně osvětlení v bazénové hale, vyjde to na 400 tisíc korun. Dále se udělají menší opravářské a údržbářské práce a od nové sezony plánujeme častější využívání nafukovacích atrakcí,“ popisuje Alžběta Nykodymová.

Také v městských lázních si návštěvníci od září připlatí. O deset korun se zvednou vstupy do bazénu, dospělí za hodinu zaplatí 60 korun, děti vstup vyjde na 40 korun. Studenty, senioři a lidé s průkazem ZTP/P bude šedesát minut stát 50 korun. Kvůli zvýšení ceny páry zdraží sauna o dvacet korun na 160 korun za dvě hodiny pro dospělého, děti zaplatí 90 korun a studenty, senioři a osoby s průkazem ZTP/P vyjde 120 minut na 120 korun.

Autor:

František Kuba
Zdroj: https://bruntalsky.denik.cz/zpravy_region/koupaliste-v-bruntalu-v-krnove-i-v-uvalne-lakaji-kolik-tam-dnes-utratite-penez-2.html