Mezinárodní závody automobilů do vrchu – Vrbenský vrch.

 Na Vrbensku už tento týden odstartuje devátý ročník mezinárodního závodu automobilů do vrchu – Vrbenský vrch. Po dobu velkolepé akce bude uzavřena silnice, pořadatelé připravili bezplatnou kyvadlovou dopravu.

Automotoklub České republiky ve Vrbně pod Pradědem letos slaví sedmdesáté výročí od svého založení. U této příležitosti pořádá tradiční velkolepou akci Vrbenský vrch, který se uskuteční na silnici mezi Vrbnem pod Pradědem, rozcestím nad Karlovicemi a Andělskou Horou od pátku 15. do neděle 17. července 2022. Na Vrbensku tak odstartuje devátý ročník Mezinárodního mistrovství závodů automobilů do vrchu, který je spojený s Mistrovstvím České republiky, Maverickem Hill Climb Czech a Českou trofejí.

Během závodních dnů tak dojde k úplné uzavírce státní silnice z Vrbna pod Pradědem směrem do Andělské Hory a Karlovic na Vrbensku. Objízdná trasa povede přes Karlovu Studánku nebo přes Heřmanovice a Holčovice.

„Během závodů dojde k omezení autobusových linek z Vrbna pod Pradědem ve směru na Andělskou Horu a zpět,“ přiblížil redakci zpravodajství STA Bruntálsko hlavní pořadatel Martin Pleva z vrbenského Automotoklubu ČR.

„Víkendové omezení si vyžaduje pořádání jedné z velkých akcí na Vrbensku, která přiláká širokou veřejnost a podpoří rozvoj zdejšího cestovního ruchu, stravovacích i ubytovacích zařízení. Za případné komplikace se všem řidičům i občanům omlouváme,“ doplnil Martin Pleva.

Bezplatná kyvadlová doprava

Pořadatelé Mezinárodních závodů do vrchu – Vrbenský vrch zřídili bezplatnou kyvadlovou dopravu z Vrbna pod Pradědem do Karlovic a zpět. Minibus tak dopraví cestující nejenom na automobilové závody.

„Tato přeprava bude zajištěna během sobotního a nedělního dne. Minibus bude z Vrbna jezdit vždy o půl, v celou z Karlovic. Podrobnosti najdete na speciálním plakátku ke kyvadlové dopravě,“ v závěru dodal hlavní pořadatel závodů Martin Pleva.

Vrbenský vrch zaštítil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, podporuje ho Moravskoslezský kraj, Město Vrbno pod Pradědem a mnoho dalších partnerů. Mediálním partnerem akce je Studio STA – multimediální agentura o.p.s. a zpravodajství STA Bruntálsko.

Koordinátor ODIS informuje!

Výluka na linkách č. 861 a 863

Vážení cestující, z důvodu konání automobilových závodů „Vrbenský vrch 2022“ ve dnech 16. 7. 2022 a 17. 7. 2022 dojde k následujícím úpravám linkového vedení autobusů:

Linka 861

  • spoj č. 207 nebude vypraven
  • spoje č. 209 a 211 budou ukončeny v zastávce Andělská Hora, aut. st.
  • spoje č. 206, 208, 210, 212, 214 budou vedeny ze zastávky Andělská Hora, aut. st.

Linka 863

  • bude mimořádně vypraven spoj č. 299 s odjezdem ze zastávky Bruntál, aut. st. v čase 8:40 – náhrada za nevypravený spoj č. 207 linky 861

Věnujte prosím zvýšenou pozornost výlukovým jízdním řádům na linkách 861 a 863. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace.

Zdroj: https://stabruntalsko.cz/