Pacienti k zubnímu lékaři se budou vybírat losováním.

Sdružené zdravotnické zařízení Krnov připravuje předregistraci pacientů do nové zubní ordinace v Rýmařově.

V pondělí 28. listopadu 2022 od 08:00 do 15:00 budou moci zájemci na webových stránkách www.szzkrnov.cz vyplnit předregistrační formulář on-line a ve stejném čase bude možno odevzdat vyplněný formulář v nemocničním stanu postaveném u polikliniky na Pivovarské ulici. Tiskopisy k předregistraci budou ke stažení od 22. listopadu na stránkách www.szzkrnov.cz, případně budou k dispozici v tištěné podobě na podatelně Městského úřadu Rýmařov (náměstí Míru 1). Předregistrační formuláře bude také možno vyplnit na místě, tedy ve stanu před poliklinikou.

„Zubař v našem regionu schází bezmála třiceti tisícům lidí. Snažíme se tento problém řešit – po novém roce otevřeme pátou a šestou zubní ordinaci (Břidličná, Horní Benešov, Vrbno p. Pradědem, Krnov, Město Albrechtice, Rýmařov). Není povinností nemocnice zřizovat zubní ordinace, ale jako senátor a ředitel současně jsem slíbil, že se pokusím s problémem bojovat,“ sdělil ředitel nemocnice a senátor MUDr. Ladislav Václavec, MBA, a dodal: „Musíme upozornit, že každá z nových ordinací bude přijímat 1000 předregistračních žádostí. Abychom se vyhnuli frontám, předešli nedůstojným tlačenicím, rozhodlo vedení nemocnice po dohodě s městy, že v dané dny budou přijaty všechny vyplněné formuláře. Ty budou zpracovány, opatřeny řádným číslem, a poté zástupce nemocnice a zástupce konkrétního města vylosuje 1000 čísel. Vylosovaní lidé budou do konce února roku 2023 postupně kontaktováni naším týmem. Bohužel kapacita každé ordinace je omezena. Tudíž všem, kteří neobdrží naši odpověď o vylosování žádosti do konce února 2023, nezbývá než v hledání stomatologa pokračovat.“

Nemocnice upozorňuje, že vyplnění předregistračního formuláře není registrací a k ničemu nemocnici nezavazuje. V případě, že při zpracování formulářů bude zjištěno, že jeden člověk podal více žádostí, budou automaticky tyto žádosti vyřazeny ze slosování.

Bc. Jiří Krušina, personální a marketingový náměstek SZZ Krnov