Fialovo předsednictví EU prosadilo uvalení CO2 daní na vytápění nemovitostí a na veškerou dopravu

Fialovo předsednictví EU prosadilo uvalení CO2 daní na vytápění nemovitostí a na veškerou dopravu podle agendy Fit for 55, což povede k razantnímu prohloubení inflace v ČR a ve všech evropských zemích! Daně CO2 budou uvaleny dokonce i na vytápění kanceláří a továren, což má za úkol donutit firmy, podniky a úřady na trvalý Home a Work Office a dálkovou administrativu za použití bankovní identity! Fialova vláda pro zablokování směrnice nehnula ani prstem a náplastí má být dotační fond EU, ze kterého se bude zlomku lidí přispívat na eko-rekonstrukce nemovitostí!

Evropská unie v noci ze soboty na neděli jako zloději po tmě schválila největší reformu karbonových daní v Evropské unie od podpisu Maastrichtu přesně před 30 lety. Evropské předsednictví Petra Fialy se rozloučí s vedením EU Rady největším podrazem a zradou na českém národě, který se zapíše do dějin jako Fialovo jařmo českého národa! Evropští legislativci se totiž dohodli [1], že uvalí uhlíkové CO2 daně na veškeré nemovitosti v EU podle jejich energetického štítku, z čehož se budou vypočítávat uhlíkové daně.

Čím nižší energetickou třídu váš dům, chalupa, rekreační objekt, chata nebo jiná k bydlení určená nemovitost má, tím větší CO2 daně se budou platit. A to zdaleka není všechno. Dojde k zavedení uhlíkové daně na veškerou dopravu s výjimkou motorových vlaků, které nebudou muset nakupovat emisní povolenky. Evropskou radu Petra Fialy v EU Komisi zastupoval Jozef Síkela, ministr toho mála, co zůstalo z českého průmyslu a obchodu pod Fialovou vládou.

Jozef Síkela, ministr průmyslu a obchodu

Jenže europoslancům to nestačilo a uvalili karbonové daně i na vytápění kanceláří a veškerých výrobních provozů. Je to zjevná snaha EU indukovat tlak ve firmách a organizacích na trvalé Home a Work Office pracovní svazky, protože jinak by organizace zbankrotovala.

Pokud jde o montovny a strojírenské firmy, vznikne tím tlak na 100% robotizaci podniků a propuštění všech zaměstnanců. V případě úřadů dojde k přesunu úředníků do Home Office pozic a s občany budou úřední věci projednávat dálkově za pomoci bankovní identity a mobilních telefonů, což v ČR chystají Piráti, kde se mají občanské průkazy přesunout do mobilních telefonů společně s bankovní identitou.

Evropská unie zločinně schválila karbonové daně pro majitele nemovitostí a na veškerou dopravu

Při jednání s úředníkem online si zapnete kameru na mobilu nebo na počítači a spojíte svůj obličej s bankovní identitou, čímž dojde k dálkovému ověření, že úředník v Home Office opravdu jedná s pravou osobou. Podobně skončí i většina škol, ale až po roce 2030, protože zatím chybí v celé EU metodika pro trvalé Home School vzdělávání, i když covidové lockdowny poskytly první zkušenosti, ale spíše se jednalo o chaos, který se maskoval entusiasmem, že jde o novou formu výuky a musí se vypilovat.

Zasedání Evropské komise

Tam, kde to půjde, podniky přesunou výrobu k pracovníkům domů do Work Office. Kompletování dílů do automobilů není potřeba provádět v automobilce, to se může dělat doma a elektrický vůz bude každý den svážet od zaměstnanců produkci do továrny. Podle německých Zelených půjde o skutečně zelenou výrobu automobilů. Kolik to navýší cenu výroby, o tom Zelení raději nemluví. Vytápění výrobních hal automobilového průmyslu představuje enormní rakety už jen dnešními cenami plynu a elektřiny, ale po uvalení karbonových daní na vytápění hal to nebude udržitelné. Jenže se může stát i to, že fabriky žádnou práci z domova nezavedou a místo toho přestěhují celou výrobu do Číny, jako to už zvažuje [2] německý gigant BASF.

Fialovo karbonové jařmo

Petr Fiala a jeho vláda obrazně řečeno jako dranžírovacím nožem právě podřízla průmysl v ČR, od živnostníků až po velké automobilky a výrobní závody. Karbonové daně budou uvaleny i na lodní dopravu, zdraží dovoz zboží v kontejnerech z celého světa do EU. Vidíte, tohle je introdukce Total Control, digitální společnosti, upoutání lidí do Home Office, je to likvidace podniků. Právě na konci Fialova předsednictví byla schválena agenda Fit for 55, což je program EU na snížení karbonových emisí do roku 2030 o minimálně 55% oproti roku 1990, tedy do doby 2 roky před podpisem Maastrichtu.

Jozef Síkela a německý ministr hospodářství a vice-kancléř Robert Habeck

Uvalení karbonových daní i na procesní vytápění přitom v návrhu vůbec nebylo, ale na poslední chvíli to tam prosadili němečtí Zelení. Fialova parta se neozvala, nevznesla protest, odpor, naprosto nic. Fiala tak dovedl republiku do situace, kdy obrovská inflace v ČR bude ještě více prohloubena karbonovým zdaněním budov, dopravy, kanceláří a průmyslových výrobních hal a závodů. Tohle je důsledek toho národního neštěstí Fialovy vlády, která likviduje vlastní zemi, průmysl, podniky, zaměstnanost a teď už i majitele nemovitostí. Pojďme si ocitovat tu hrůzu z Euractiv serveru:

EU schválila karbonovou daň z CO2 na vytápění budov, bytů a na dopravu

Zákonodárci EU se v neděli (18. prosince) brzy ráno dohodli na zavedení ceny uhlíku pro budovy a pohonné hmoty v silniční dopravě a současně byl zřízen nový sociální fond pro boj proti změně klimatu ve výši 87 miliard eur, který má zmírnit dopady na domácnosti a pomoci jim investovat do ekologických řešení. Nová cena uhlíku se bude vztahovat na benzin, naftu a paliva pro vytápění, jako je zemní plyn, jejichž emise způsobující oteplování klimatu v průběhu let stále rostly navzdory pokusům o dekarbonizaci.

To byla pravděpodobně nejkontroverznější otázka v rámci jednání o reformě systému EU pro obchodování s emisemi (ETS), největšího trhu s uhlíkem na světě a stěžejního nástroje klimatické politiky bloku. “Největší výzvou byl ETS2,” řekl Peter Liese, německý zákonodárce, který zastupoval Evropský parlament na dvoudenním jednání, jež začalo v pátek a skončilo v neděli ráno (18. prosince). Po maratónských jednáních se vyjednavači dohodli, že v roce 2027 začnou stanovovat ceny za emise uhlíku pocházející ze spalování fosilních paliv v silniční dopravě a vytápění, přičemž cenový strop ve výši 45 eur za tunu vypouštěného uhlíku bude platit až do roku 2030.

Dohoda je ještě větší, než si Evropská komise představovala, uvedl Liese, protože nyní zahrnuje procesní teplo” z průmyslových činností i vytápění kanceláří, které jsou zahrnuty do rozsahu nového systému. Zemědělství a rybolov nebudou muset platit dodatečné náklady na emise uhlíku, protože se jedná o “citlivá” odvětví, připustil Liese. Do působnosti systému nespadají ani vlaky na motorovou naftu, jejichž emise uhlíku nebudou v důsledku toho zdaněny. Podle studie Postupimského institutu pro výzkum klimatu bude nový systém znamenat vyšší ceny na pumpách: až 10,5 centů za litr benzinu a 12 centů za naftu.

Zvýší se také ceny paliv pro vytápění, jako je plyn, topný olej a uhlí, a to na úkor chudších členských států EU, které jsou na špinavých fosilních topidlech závislejší. “Občané v EU musí počítat s vyššími cenami CO2,” vysvětlil Michael Bloss, zelený zákonodárce, který se účastnil závěrečných jednání o ETS. Vzhledem k probíhající energetické krizi by mohl být nový systém odložen o rok, tedy do roku 2028, pokud ceny energie zůstanou “mimořádně vysoké“, uvedl Parlament ve svém prohlášení. Prozatímní dohodu nyní musí potvrdit členské státy EU a Evropský parlament, který bude hlasovat na plenárním zasedání v lednu nebo únoru.

Sociální klimatický fond ve výši 87 miliard eur

Jednání o systému obchodování s emisemi pro budovy a silniční dopravu – takzvaném ETS2 – se protáhla až do neděle kvůli politické citlivosti zavedení něčeho, co mnozí budou vnímat jako novou daň. Pascal Canfin, předseda parlamentního výboru pro životní prostředí, původně před systémem varoval s tím, že je “politicky sebevražedný” a hrozí, že vyvolá celoevropské hnutí podobné hnutí žlutých vest ve Francii.

Zákonodárci si byli tohoto rizika vědomi, a proto se dohodli na zavedení nového sociálního klimatického fondu, který má chránit domácnosti v EU před rostoucími náklady na pohonné hmoty. Podle dohody bude fond činit 87 miliard eur a bude vyplácen od roku 2026, tedy rok před zahájením uplatňování nových cen uhlíku. Bude financován z výnosů systému ETS2, přičemž 25% finančních prostředků bude pocházet ze zemí EU. “Přísné podmínky, které jsme stanovili … a zejména zavedení stropní ceny ve výši 45 EUR nejméně do roku 2030, činí toto opatření podle mého názoru politicky přijatelným,” uvedl Canfin.

Jedná se o vyváženou dohodu, která dosahuje ambicí, jež potřebujeme k tomu, aby přechod ke klimatu byl spravedlivější a férovější,” uvedl David Casa, maltský poslanec Evropského parlamentu, který dohodu vyjednal jménem parlamentní středopravicové Evropské lidové strany (EPP). Země EU budou mít “k dispozici miliardy” ve prospěch “zranitelných domácností a mikropodniků“, uvedl Casa pro EURACTIV.

Tyto prostředky budou účinně odděleny, přičemž ustanovení uvádí, že příjmy z ETS2, které nepůjdou přímo do sociálního klimatického fondu, “budou upřednostněny“, aby se zmírnil dopad na zranitelné skupiny. “Sociální klimatický fond bude pomáhat zranitelným domácnostem při přechodu na energetiku, například pomocí poukázek na zateplení nebo přechodem na ekologičtější způsoby dopravy,” vysvětlila Esther de Langeová z EPP, která o fondu spolu s Casou vyjednávala. Zelení politici však byli kritičtější, podle Michaela Blosse, poslance Evropského parlamentu za Zelené, fond “nestačí na kompenzaci této zátěže“. “Ochrana klimatu v EU má antisociální sklon,” řekl Bloss.

Majitelé bytů a budov budou nuceni začít nakupovat karbonové emisní povolenky. Je to de facto nová forma daně z vlastnictví nemovitosti zamaskovaná za ekologické bláboly. Poděkujme Fialovi!

Ano, takže zatímco Zelení protlačili tuto šílenost v EU parlamentu, tak mají nakonec ještě tu drzost pyskovat, že kompenzační fond je malý, a že to sociálně slabší lidé budou mít těžké bez větších dotací. No panečku, to by se tou péčí o lidi člověk dojetím skoro až rozplakal, jací jsou Zelení lidumilové. Nejprve zlikvidují průmysl, ekonomiku a domácnosti a potom křičí, že kompenzační tituly jsou nízké.

Tahle karbonová “pomoc” přijde české občany pěkně draho

Zásadní věcí v celém usnesení je právě tzv. fond ETS2, což je trh s emisními povolenkami, ale na rozdíl od starého ETS jde o trh s povolenkami na emise budov a dopravy. Na tomto trhu se bude s povolenkami obchodovat jako na burze a majitelé budov a automobilových doprav budou nakupovat či prodávat povolenky, to podle toho, jestli jejich dům či dopravní společnost emituje více CO2 anebo spoří CO2 a nepotřebuje povolenek tolik, takže je prodává na burze ETS2. S těmito povolenkami se postupně bude spekulovat jako s cenami plynu či elektřiny na burzách v Amsterdamu a v Lipsku.

Náplast v podobě miniaturního kompenzačního fondu pro sociálně chudé je výsměch a chucpe

A zisky z fondu ETS2 mají být právě tím přerozdělovacím zdrojem pro zateplování budov, pro slunečníky a větrníky na domech atd. Jinými slovy, peníze nepůjdou od EU, ale od obyčejných lidí, kteří si nebudou moci rekonstrukci domu či bytu dovolit a budou muset nakupovat emisní povolenky, do rukou lidí, kteří si mohou rekonstrukci dovolit. Objem 87 miliard EU je ale kapka v moři na celou EU, to se dostane jen v průměru na každého 10. až 15. žadatele o dotaci, jak dnes uvedl propočet ekonomický expert pro ARD.

“Uršulo, to máš tak. Tady v Česku na nás lidi serou z vysoka a nikdy nevíš, kdy to zrovna přiletí… takže proto ten deštník!”

Není proto divu, že Zelení jsou rozčarovaní, že fond je tak malý svým objemem. Jenže těm tupcům nedojde, že ten fond je tvořen očekáváným výběrem karbonových daní z budov a z dopravy. A to je celé. Mnoho lidí začne zvažovat emigraci do Ruska, především z ČR, ze Slovenska a dalších slovanských zemí. V Evropě brzy nebude k životu pro normální lidi, pouze pro progresivce chroupající hmyz a červy místo kuřete a nabalené ve svetru ve vymrzlém domě či bytu, protože si lidé nebudou moci dovolit emisní povolenky a předražený plyn. Fialovo jařmo nebude zapomenuto!

-VK-

Zdroj: https://aeronet.news/