Záchranáři zasahovali u závodníků zraněných při motokrosu v Horním Městě

HORNÍ MĚSTO | Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 27. května odpoledne, u čtyř osob, které utrpěly zranění během motokrosových závodů na Bruntálsku. Do Horního Města vyjížděly nejen posádky rychlé zdravotnické pomoci, ale k jednomu z pacientů vzlétal také vrtulník LZS.

Foto: ilustrační ZZS MSK

„Nejprve byl krajským operátorům před půl druhou nahlášen pád jezdce, kterého měl následně přejet ještě další stroj. Osmadvacetiletý muž byl při vědomí, utrpěl však vícečetná poranění, a to v oblasti hlavy a horní končetiny. Musel být zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace a záchranáři zahájili podávání léků zavedeným žilním vstupem. Vrtulník poté pacienta vzdušnou cestou přepravil na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice,” uvedl Lukáš Humpl, tiskový mluvčí ZZS MSK.

O hodinu a půl později zasahovali záchranáři na motokrosových závodech znovu. „Záchranáři ošetřovali hned dva motocyklisty – třináctiletého chlapce a dvacetiletého muže. Oba se středně závažnými poraněními – břicha a dolní končetiny, předali do další péče urgentního příjmu nemocnice Krnov,” řekl k dalšímu případu mluvčí.

„V půl šesté musela posádka ZZS zasahovat potřetí – při pádu ze stroje se na horní končetině zranil sedmnáctiletý mladík. Po ošetření jej záchranáři transportovali na chirurgickou ambulanci bruntálské nemocnice,” sdělil Humpl závěrem.

Zdroj: https://stabruntalsko.cz/