Arcibiskupství založilo firmu s pěstitelem zeleniny a ovoce

Společnost ECO Finance Group založila s Arcibiskupstvím olomouckým firmu Čerstvě utrženo Haná, která se bude věnovat pěstování ovoce a zeleniny. „Společným cílem je rozšíření produkce a výstavba nových skleníků na Olomoucku,“ uvedli zástupci nově založené společnosti. Podrobnosti o chystaných projektech nezveřejnila.

Holding ECO Finance Group investuje do zemědělství, energetiky a nemovitostí. Vlastní a provozuje 7,5 hektaru skleníků na Prostějovsku, kde pěstuje různé odrůdy rajčat. Vlastní firmy Farma Kopeček a Agro Haná, které jsou členy odbytového družstva Čerstvě utrženo zaměřeného na tuzemskou zeleninu a ovoce. Arcibiskupství olomoucké má rozsáhlé pozemky.

„Spojením dlouholetých zkušeností a stability Arcibiskupství olomouckého a moderního, inovativního přístupu k pěstování ovoce a zeleniny ve firmách Agro Haná a Farma Kopeček vznikne v příštím roce jeden z nejvýznamnějších pěstitelů na Olomoucku,“ uvedl bez dalších podrobností předseda představenstva společnosti Čerstvě utrženo Haná Marek Jedlička.

Firma Čerstvě utrženo Haná byla založena tento týden. Z dokumentů zveřejněných ve Sbírce listin vyplývá, že společnost má základní kapitál dva miliony korun. Holding ECO Finance Group upsal akcie za 1,32 milionu korun a Arcibiskupství olomoucké za 680 000 korun.

Odbytové družstvo Čerstvě utrženo, jehož prostřednictvím se prodává produkce tuzemských pěstitelů, nyní tvoří rajčatové farmy v Mutěnicích, Velkých Němčicích, Kostelci na Hané a Smržicích, borůvková farma v Hovoranech a borůvková a meruňková farma ve Velkých Bílovicích.

Zdroj: https://ekolist.cz/cz