To zabíjí lidi, co děláte! Profesor drsně Babišovi a Blatnému

Profesor Jiří Beran patří ke světově nejuznávanějším českým imunologům. Nyní během pandemie již poněkolikáté bije na poplach. Ačkoliv ministr Blatný jásá, jak nám mírně klesají počty nakažených, profesor Beran vidí, jak se pod čísly blíží další zbytečná katastrofa. Ministra a premiéra Babiše před ní varoval dopisem.

Na počátku dopisu ocenil, že vládní experti profesor Chlíbek a doktor Smejkal dospěli k prodloužení intervalu mezi oběma dávkami vakcíny, což Beran doporučoval už před 3 měsíci.

Poté ale upozornil na paradox, že uzavření společnosti propagované pod známým heslem premiéra Babiše „není kontakt — není přenos“ vede naopak k nárůstu u jednoho druhu přenosu. Je to mezigenerační přenos v rodinách. Jeho nárůst vidíme v opětovném růstu počtu nakažených ve věkové skupině 65+. „Proto umírá z této kohorty každý den více a více lidí,“ dodává. Stačí prý dopočítat, že tento nárůst nastal po vyhlášení přísných epidemiologických opatření na počátku března.

Mezi všemi přísnými zákazy totiž podle Berana lidé zapomněli na to nejdůležitější, co jako jediné skutečně chrání ohrožené skupiny. „Nemusím nosit respirátor na ulici, ale musím si ho vzít k babičce a dědovi,“ poučil profesor Beran.

Některá úmrtí podle expertů souvisí s očkováním vakcínou od firmy AstraZeneca. Profesor Beran se domnívá, že celá „záhada“ má velmi jednoduché vysvětlení. Jde podle něj o reakci u lidí, kteří již covid prodělali a mají na něj protilátky. Ty pak v těle reagují s antigenem z očkování, a to dělá „intravaskulární diseminovanou koagulaci,“ která je příčinou potíží.

Z téhož důvodu je podle Berana nesmysl doporučení České vakcinologické společnosti, aby lidé, kteří prodělali covid, byli očkováni již sedm dní po nemoci. Toto doporučení zdravotnické autority může ve finále zabíjet lidi. A bohužel to už prý lze doložit i empiricky na úmrtích klientů v Domově důchodců ve Vrchlabí.

V doporučení České vakcinologické společnosti ze dne 31. 1. 2021 se doslova píše: „Očkování je ale možné provést již nejdříve 7 dní po ukončení izolace při asymptomatickém průběhu a nejdříve 14 dní po ukončení izolace při symptomatickém průběhu, zejména u osob ve vysokém riziku. Ve studiích byla prokázána bezpečnost vakcinace pro osoby po prodělaném onemocnění“. Ve stanovisku vydaném 11. 3. (po rozšíření na mezitím povolené vakcíny AstraZeneca a Johnson&Johnson) nebylo toto doporučení změněno.

Kromě toho je podle profesora Berana nedostatkové očkování distribuováno zcela nesmyslně. Extrémem je očkování celé profese pedagogů. 600 tisíc dávek vakcíny bude vytaženo ze systému na skupinu, u které není jisté, zda do září vůbec nastoupí do škol. Těchto 600 tisíc dávek mezitím chybí a jiní lidé zbytečně umírají.

Dopis profesor Beran uzavřel pozitivní statistikou. Ačkoliv jsme covidovým peklem Evropy, stále máme z celé Evropy nejnižší smrtnost. Profesor si to vysvětluje tak, že u nás lékaři navzdory všem pomluvám a překážkám nasazují lék Isoprinosine, který Beran dlouhodobě doporučuje. Za loňský rok bylo předepsáno 212 tisíc týdenních dávek tohoto léku. Při milionu nakažených covidem by podle Berana nebylo složité udělat zpětně analýzu, jak lék účinkoval a z toho následně vyvodit poučení pro metodiku léčby.

Celé vyjádření Jiřího Berana

Varovný dopis Jiřího Berana ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému a premiérovi Andreji Babišovi.

Přední český epidemiolog a lékař prof. Jiří Beran, který je rovněž klíčovou osobností akademické skupiny sdružené okolo petice Blanický manifest Daniela Landy, zaslal 16. 3. 2021 otevřený dopis ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému a předsedovi Vlády ČR Andreji Babišovi, v němž polemizuje s některými spornými postoji vládních poradců v boji s epidemií Covid-19, poukazuje na neefektivitu prováděné očkovací strategie na vnímavou populaci, varuje před ignorováním předem vyvoditelných rizik při nevhodném očkování vakcínou AstraZeneca a kritizuje vytrvalý odpor státních úřadů vůči užívání léku isoprinosine při léčbě Covid-19:

Vážený pane ministře,

  1. Jsem moc rád, že prof. Chlíbek a Dr. Smejkal došli k tomu, co jsem Vám navrhoval v přímém TV přenosu před 3 měsíci — prodloužit interval mezi první a druhou dávkou covid vakcíny.
  2. Uzavření společnosti vede bohužel k většímu mezigeneračnímu přenosu viru, a proto vidíme nyní více infekcí mezi osobami staršími 65 let, a proto umírá z této kohorty každý den více a více lidí. Stačí počítat 5 dnů maximální inkubační doba, 7 dní průběhu k hospitalizaci a poté přichází úmrtí. Nemusím nosit respirátor na ulici, ale musím si ho vzít k babičce a dědovi!
  3. Neznám detaily toho, co se objevuje po aplikaci vakcíny od AstraZeneca, ale vsadím svoje boty, že je to reakce u lidí, kteří Covid prodělali. Je to známá reakce antigenu a protilátek ve formě cirkulujících imunokomplexů, které dělají tu intravaskulární diseminovanou koagulaci. Na to stačí mít experimentálně očkovaných 45 000 lidí, aby každého hned napadlo.
  4. Proto působí naprosto komicky doporučení Vakcinologické společnosti, aby se lidé, co prodělali covid očkovali už za 7 dní po nemoci a dvěma dávkami! To zabíjí a zneschopní lidí! Proč umírali klienti v DD ve Vrchlabí…? Je to totéž.
  5. Pořád umírá v ČR tolik lidí a nikdo je neochránil, žádný PES. Proč ale máme z Evropy nejnižší smrtnost (zemřelí z PCR pozitivních)? Protože užívají i přes všechny pomluvy a překážky Isoprinosine. Za loňský rok bylo předepsáno 212 000 týdenních dávek léku. Měli jsme 1 000 000 pozitivních osob, a tak nechápu proč se všichni brání udělat hrubou zpětnou analýzu Isoprinosine. Stačí půlden a porovnat rodná čísla osob, kterým byl lék předepsán s RČ osob PCR+ a RČ osob co zemřely.
  6. Bojoval jsem za to a byl jsem jediný, aby se neočkovali pedagogové — byl jsem přehlasován prof. Chlíbkem a Dr. Smejkalem, a tak 300 000 pedagogů bude mít i termín druhé dávky, čímž se ze systému vytáhne 600 000 dávek, které budou chybět a lidé budou umírat.

S úctou

Prof. Jiří Beran

Profesor Jiří Beran na parlamentnilisty.cz